Autor Tema: Koja riječ o nama  (Posjeta: 6226 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mile

• Admin
  • Lički/a sokol/ica
  • Spol: Muški
    • www.nasa-lika.com
Koja riječ o nama
« : Lipanj 15, 2007, 04:25:28 »
Na samom početku srdačno i toplo pozdravljamo sve naše Ličanke i Ličane, a i sve ostale koji nam se žele pridružiti na ovoj stranici.

Naš cilj, ovog Foruma, je da se ljudima koji ništa ili sasvim malo znaju o Lici, da dodatna informacija, da omogućimo onima koji žive izvan Like i Hrvatske da se osjećaju kao da su kod kuće, kao i našim mladim generacijama i našoj  djeci omogućiti da što više saznaju o Lici, kao i da im pružimo mogućnost sklapanja prijateljstava.

Također nam je cilj svakome pomoći tko traži nekog svoga, pomoći da što više  sazna o svojima i svom mjestu odkud potječe.

Forum je tu da nam i iduća generacija ( kao i naša djeca ) i dalje nastave pričati o našoj Lici i Ličanima i Hrvatskoj i dijaspori.

Želimo vam ugodno surfanje i mnogo zabave na našem forumu i chatu !

Naša-Lika 
Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.
Guests can not give points :(
point 0 Points

This topic did not receive points.

Offline welebit

• Mladi Ličan/ka
  • **
Odg: Koja riječ o nama
« Odgovori #1 : Travanj 15, 2008, 22:09:18 »
Eto moram vas pohvalit da ste uistinu napravili velik i ozbiljan posao i to vrlo kvalitetno. I portal a pogotovo forum. Malo sam pomagao u izradi jedne stranice pa znam koliko je to puno posla i koliko sati drečenja u monitor. Al kad na kraju kad vidite da to ima neku svrhu mislim da ćete se složit da se to isplati. Neću vas sad previše hvalit da se ne umislite smijem. I zato bog vam da sriće i zdravlja a na forum vam se ulogirali svi ličani svita dabogda molim se.

Eto toliko od mene i držim palce da ustrajete u ovoj vašoj plemenitoj namjeri   smijem ;croatia; smijem
Reci mala il oćeš il nećeš,
da baraba ne dolazi džaba smijem

Offline Vera

• Lektor Foruma
  • Lički/a sokol/ica
  • Spol: Ženski
« Odgovori #2 : Ožujak 23, 2012, 21:06:50 »
Pozdrav svima koji čitaju ovaj forum i poziv da nam se pridruže. Ovdje se i uči i dijeli ono što se zna, i druži. Ovo nije samo pusto naklapanje, pusto stavljanje koje kakvih linkova ovoga ili onoga i bezvezno mlaćenje slame. Ovdje se piše da se ne zaboravi o svemu što su radili naši stari. Od obrta, obrade zemlje, domaćinskih poslova, do prosidbe, ženidbe/udaje, poroda, školovanja i pokopa. Tradicija i kultura Ličana da se ne zatre, da ne nestane pjesme i kola, tamburice - dangubice o svemu tome treba pisati, pitati stare kako je bilo ako to ne zabilježi naša generacija mlađe generacije niti se sijećaju, niti se mogu sijećati ako im mi ne prenesemo i ne zabilježimo.
Zato vas sve koji ovo pročitati pozivam da doprinesete barem jednim podatkom koji znate da se ne zaboravi Lika i Ličani.
Volim Liku a Lika daleko!!!

Offline Mile

• Admin
  • Lički/a sokol/ica
    • www.nasa-lika.com
« Odgovori #3 : Prosinac 26, 2012, 18:26:18 »
Kraj je godine pa nalazim svrsishodno da napišem ovaj post.
Prvo da pozdravim sve posjetitelje foruma, bilo da su članovi, bilo da su samo gosti. Da još jednom ovim putem, poželim da što ljepše sprovedu ove blagdanske dane. Želim vam svima da uživate čitajući naše rubrike koje obiluju svim vrstama podataka o Lici, Ličanima, njihovim običajima, kulturnom baštinom i naravno predivnim slikama, što onim starim a što novima, koje pokazuju bogatstvo naše Like, predivni karjolik, predivne šume, polja, rijeke i jezera po kojima smo poznati širom svijeta.
Ne kaže se badave: “Jedna slika govori više od tisuću riječi!”, a tako je i na  našem forumu, svaka slike priča svoju priču, nešto novo i lijepo nešto još neviđeno, nešto ne doživljeno.
Sigurno ste primjetili da se ne bavimo politikom da jednostavno prenosimo i bilježimo narodno blago i narodne priče sve što su radili naši stari da otmemo od zaborava. Ima tu o starim obrtima, obradi zemlje na starinski način, domaćinskih poslova, do prosidbe, ženidbe/udaje, poroda, školovanja i pokopa. Pišemo o tradiciji i kulturi Ličana da se ne zatre, da ne nestane pjesme i kola, tamburice – dangubice , jednostavno prenosimo narodno blago naše Like na papir – internet da mlađi naraštaji ne zaborave i prenesu na svoju djecu. Politiku ostavimo političarima, a povijest povjesničarima , zato dragi članovi pišite i dalje o lici i ličkim običajima, stavljajte i dalje svoje slike neka se vidi u svijetu ljepota naše-like. Politiku i širenje mržnje izbacite iz svojih srca makar u ove blagdanske dane gdje treba da se širi ljubav i mir među ljudima. A ja i dalje ne želim da politika pruža svoje korjenčiće na ovim stranicama.

Lijepi pozdrav

Milan Dujmović

Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.

Offline Draža

• Super Moderator
  • Lički/a sokol/ica
  • Ljubi bližnjega svoga,kao samoga sebe..
« Odgovori #4 : Prosinac 27, 2012, 20:39:39 »
Svaka čast Mile, na ovom forumu nema politike, zavisti niti išta drugo što vrijeđa narod ili nacionalnost. Mi jednostavno pomažemo jedni drugima, i mirno noću spavamo za razliku od drugih.

Offline Vera

• Lektor Foruma
  • Lički/a sokol/ica
« Odgovori #5 : Prosinac 31, 2012, 12:11:12 »
Kao što je već napisao i Mile, kraj je godine a s obzirom da mi je pripala čast da budem "kolektor" kako veli gazda Mile, tj. lektor na forumu, pa da i ja napišem koju.
Lijepo je da postoji mjesto gdje se  piše o Lici i uopće o svemu što je vezano za nju a da se pri tome izbjegava politika ili raspirivanje mržnje bilo koje vrste, a pogotovo jer od 01.01.2013. godine kaznenim zakonm biti će sankcionirani oni koji na interentu bilo gdje objavljuju postove koji raspiruju strasti, bilo da se radi o nacionalnosti, vjeroispovjesti ili bilo kakvim uvredama. Na ovom našem Forumu  najljepše je što se jako puno slika i postavlja slike a slike govore sve. Za velik broj slika moramo zahvaliti Draži koja je najvredniji član, Lička sokolica, na našem forumu. Ima zasluga i Jura i gazda Mile pa onda i ostali koji su prije stavljali slike. Zahvaljujem se svima koji su imalo pridonijeli da Forum radi i skupi ovako lijep broj postova i to kvalitetnih koji sigurna sam čita jako puno članova a i gosti koji nas posjećuju.
Želim vam svima sretnu i uspješnu Novu 2013. godinu!

Lektor foruma
Volim Liku a Lika daleko!!!

Offline Snježana

• Stariji Ličan/ka
Čujte i počujte!
« Odgovori #6 : Veljača 15, 2013, 18:12:00 »
Prije svega sve Vas od  herz;   pozz: dragi moji smi jem;- i poštovane  stid me je!!  molim se se samo da će naš mudri  mudrac;;sunce naše, vidjeti moj trud, jer ni sama nisam ;super da pišem na dobrom mjestu svoj komentar. Mnogi se sigurno pitate tko je ta mađarica koja se furt gura među nas  razmisljam.... Al da Vam olakšam, i mojim venama teče jedan potočić ličke krvi, a moje  herz; kuca za dragu  Croatia; pa tako i za Liku!  duda sam u Lici dalekoj Bilogori gdje su moji preci  repa; korjenje, a  ;ljubi; našla u prelijepoj Moslavini gdje mi love; prema domovini samo raste, a tako će biti dok me grobar lopatom na lupi i  ;.uplasise  molim se poslijednji očenaš. Pa ako vas put ikad nanese, slobodno svratite svojoj izgubljenoj Ličanki!
...još nas ima....

Back to top