Autor Tema: Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"  (Posjeta: 3678 )

0 ÄŒlanova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mile

  • Admin
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *
  • Points: 985
  • Postova: 1100
  • Karma: +67/-2
  • Spol: MuÅ¡ki
    • www.nasa-lika.com
Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"
« : VeljaÄe 16, 2015, 15:38:36 »
ÄŒast mi je da predstavim joÅ¡ nednog novog Älana ovog Foruma, a to je Jasmina PeÄenković.


Jasmina PeÄenkovic rodena je u Bihaću 1991. godine pisanjem poezije, a i romana koji joÅ¡ nije naÅ¡ao svoje mjesto u književnom svijetu piÅ¡e joÅ¡ od osnovno Å¡kolskih dana. Zbirka pjesama "Izlet duÅ¡e" njen je literarni prvijenac. Jasmina kaže da je za nju pisanje poezije uvijek predstavljalo neki vid mistiÄnog otkrivanja neÄeg novog. Svaku svoju pisanu rijeÄ doživljavam kao neÄujan ali ispisan glas Äovjeka koji kroz unutraÅ¡nji dijalog dolazi do svog izvora,kao zrno praÅ¡ine koje nije sluÄajno umreženo i uskovitlano u mreži njenih osjećaja.Jedan dio zbirke pjeva o Lici i lickim korjenima njene bake koja je iz  PeruÅ¡ića. Jasmina danas živi i radi u Gospiću.

ila_rendered
Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"
  ila_rendered
Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"

Prvo predstavljanje zbirke pjesama "Izlet duÅ¡e" održano je u svibnju 2013.,a drugo u Gospiću u veljaÄi 2014. u prostorijama POU Dr. "Ante StarÄević" predstavljena je zbirka pjesama "Izlet duÅ¡e" mlade autorice Jasmine PeÄenković. Iako rodom iz Bihaća njene pjesme pune su ljubavi za naÅ¡u Liku, njen krajolik i ljude: " Poljubi me Liko kad ti dodem, ostavila sam selo svoje, trbuhom za kruhom tebi sam doÅ¡la. Zagrli me druga majko pod hladnim suncem u sred zime." IstiÄe promotorica knjige Milana Uzelac, magistra hrvatskog jezika.

ila_rendered
Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"
  ila_rendered
Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"

Jasmina kaže da je pisanje poezije za nju oduvjek predstavljalo neki vid mistiÄnog otkivanja neÄeg novog. Svaku svoju pisanu rijeÄ doživljavam kao neÄujan ali ispisan glas Äovjeka koji kroz unutraÅ¡nji dijalog dolazi do svog izvora,kao zrno praÅ¡ine koje nije sluÄajno umreženo i uskovitlano u mreži njenih osjećaja. Većem uspjehu promocije doprijeni su i Älanovi FA. "DR ANTE STARÄŒEVIĆ" Gospić.

ila_rendered
Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"

A i osobno mi je predana zbirka za posjeta Å vicarskoj

ila_rendered
Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"
  ila_rendered
Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"

Za predstavljanja u Bihaću i Gospiću sve je to lijepo zabiljezeno slikom i tonom

http://www.youtube.com/watch?v=IoZix7GKgOs#ws      http://www.youtube.com/watch?v=DqorsJfAvn8#ws
 

Ako netko zeli da naruÄi zbirku pjesama  "Izlet duÅ¡e" neka se obrati direktno Jasmini klikom na jasmina.pecenkovic@windowslive.com
Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.
Guests can not give points :(
point 0 Points

This topic did not receive points.

Offline Vera

  • Lektor Foruma
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 610
  • Postova: 1284
  • Karma: +25/-2
  • Spol: Ženski
Odg: Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"
« Odgovori #1 : VeljaÄe 17, 2015, 20:03:51 »
Jasmina primi moje najiskrenije Äestitke. Pjesme su ti jako lijepe ove koje sam Äula a nadam se da Äu i ostale uspjeti proÄitati.
Bilo bi jako lijepo od tebe da koju postaviš ovdje na forumu. cvijece;
Volim Liku a Lika daleko!!!

Offline Jasmina Pecenkovic

  • Novi LiÄan/ka
  • *
  • Points: 22
  • Postova: 2
  • Karma: +0/-0
Odg: Jasmina PeÄenković - "Izlet duÅ¡e"
« Odgovori #2 : VeljaÄe 17, 2015, 21:12:22 »
Veliko hvala,teta Vera.  smi jem;- Nastojat ću da napisem joÅ¡ koju i ovdje iako znate za moj blog.  Tesko je stic na sve strane od svih obaveza...  pletem pletem

 


Back to top