Autor Tema: LiÄani - ujedinimo se!  (Posjeta: 7128 )

0 ÄŒlanova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vuksamotnjak

  • Opći Moderator
  • Stariji LiÄan/ka
  • *****
  • Points: 3
  • Postova: 209
  • Karma: +7/-1
  • Spol: MuÅ¡ki
LiÄani - ujedinimo se!
« : Prosinca 11, 2012, 00:19:23 »


Mislim da ste svi, i previÅ¡e, svjesni u kakvim kriznim vremena živimo i da je sad krajnje vrijeme da jedni drugima pružimo ruku potpore ili Äak slamku spasa. U zadnje vrijeme sam bio malo neaktivan na forumu ali imam dobro opravdanje. Radio sam na svemu o Äemu vi svakog dana piÅ¡ete. Bavio sam se organizacijama liÄkih veÄeri, sudjelovao u mnogo liÄkih projekata i upoznao joÅ¡ mnogo LiÄana te nauÄio joÅ¡ puno stvari koje na forumu tek trebaju biti napisane. PouÄen svojim životnim iskustvom, predstavio bih vam jednu svoju zamisao. Samo da napomenem, 20 mi je tek, tj nije joÅ¡ ali joÅ¡ malo smi jem;- ali rekao bih za sebe da ponekad imam i viÅ¡e znanja i iskustva nego neki duplo stariji. Nije uobiÄajeno tako priÄati o sebi ali eto, ocijenite moje rijeÄi kad me upoznate.

Vjerujem da svi ovdje prisutni imaju neke svoje zamisli, poznanstva i skrivene talente za koje možda i sami ne znaju. Kao Å¡to sam napomenuo, krajnje je vrijeme da skupimo glave jer su i dvije pametnije od jedne. Moja zamisao je sljedeća. Volio bih da ova tema bude mjesto gdje ćemo jedni drugima iznijeti svoje ideje, mogućnosti, sposobnosti i sliÄno. Neka ova tema bude ona koje će nas povezati i stvoriti poznanstva i ekipe koja će jednog dana raditi velike stvari za Liku. Ne govorim to bez razloga, jer to prolazim svakodnevno. Trudim se ostvariti ono Å¡to nitko ne želi, od Äega svi bježe, ono Å¡to svi smatraju nedostižnim.

PoÄeti ću od sebe. Za one koji me znaju i ne znaju, ja sam Bruno. Student druge godine raÄunarstva na TehniÄkom veleuÄiliÅ¡tu u Zagrebu, Älan upravnog odbora ZaviÄajnog druÅ¡tva Sinac, pjevaÄ/plesaÄ/sviraÄ u istoimenom KUD-u i u FA Ivan Goran KovaÄić, Älan Studentskog zbora Gacke i suradnik na projektu "Ja sam iz Like" i djelatnik korisniÄke podrÅ¡ke u Iskon Internetu. Uz sve navedeno, u slobodno vrijeme bavim se prouÄavanjem glazbe i gradnje glazbala, svim dijelovima raÄunalne znanosti, od dijagnostike kvarova do izrade web stranica te raznim marketinÅ¡kim i organizacijskim poslićima koji se mogu obaviti online.

Nakon ovog teksta, oÄekujem da će svatko od vas, koji je stvarno zainteresiran, takoÄ‘er ostaviti sliÄan opis po kojem se može zakljuÄiti gdje možete nekome pripomoći. Mene je osobno Milan Dujmović dosta zadužio, dozvolivÅ¡i mi prodaju majica na liÄkoj veÄeri u njegovoj organizaciji, pa ga osobno prvog prozivam da me zazove u pomoć kad god zatreba. Volio bih takoÄ‘er da ovdje ostavite projekte ili zamisli koje imate, kako bi svi zajedno mogli dati prijedloge i pripomoći na bilo koji mogući naÄin. Evo odmah navodim par svojih kao primjer:

- 19.12. održat će se LiÄka veÄer za mlade, u noćnom klubu Roko u Zagrebu. Trenutno se traže manji financijski donatori kako bi se pokrili troÅ¡kovi organizacije, jer će ulaz biti besplatan, te proizvoÄ‘aÄi autohtonih liÄkih proizvoda - po mogućnosti prehrambenih ili liÄkih kapa. Ako imate nekoga tko je u stanju napraviti 10-20 kapa kroz tjedan dana uz povoljnu cijenu, slobodno se javite.
- 23.12. održat će se takoÄ‘er dogaÄ‘aj za mlade na OtoÄkom gradskom trgu, u Å¡atoru, u organizaciji LikaClubbinga. Bit će prisutno nekoliko DJ-eva i sav popratni sadržaj koji možete uz to oÄekivat, razno razni Å¡tandovi i sliÄno. TakoÄ‘er me za to možete kontaktirati ako imate proizvode koje ste spremni prezentirati, ili ako imate nekoga tko me tako neÅ¡to treba.
- Tokom sljedeće godina predviÄ‘a se izdavanje nosaÄa zvuka "Dvi Dangube". Zasad je sve bilo viÅ¡e-manje bilo na razini druženja i zabave, ali planiramo krenuti ozbiljno. Osim nosaÄa zvuka u planu je izdavanje jedne ili viÅ¡e knjiga o dangubici, zaÅ¡tita dangubice, liÄke noÅ¡nje i sliÄnih sadržaja u UNESCO-u.
- Kao stalne projekte, traže se potrebite obitelji ili ustanove, za koje se mogu organizirati razno-razni koncerti i sliÄne akcije kako bi im se na taj naÄin pomoglo. Naravno, na podruÄju Like.

Na kraju, da se razumijemo, ovo nisam pisao kako bi jedni drugima bili donatori već kako bi jedni drugima pomogli svojim znanjem i sposobnostima. Možda vam zvuÄi nevjerojatno ali ja ipak mislim da u danaÅ¡nje vrijeme najviÅ¡e dolazi do izražaja ona - znanje je imanje. Jer neće ostati kruha gladan, tko zna uzeti motiku. Iza svega Å¡to sam naveo osobno stojim, te me možete u vezi bilo Äega osobno kontaktirati preko foruma ili na facebook profil. Molim vas samo za malo povjerenja i razumijevanja, jer ako sami sebi ne pomognemo, neće nam nitko pomoći 
Croatia;
Guests can not give points :(
point 0 Points

This topic did not receive points.

Offline vuksamotnjak

  • Opći Moderator
  • Stariji LiÄan/ka
  • *****
  • Points: 3
  • Postova: 209
  • Karma: +7/-1
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: LiÄani - ujedinimo se!
« Odgovori #1 : Prosinca 13, 2012, 19:38:48 »
Evo jedan zadaÄić za sve vas koji ste proÄitali a ne znate Å¡to bi napisali. Molio bih sve voljne da na svoj zid na facebooku podijeli poveznicu: http://www.facebook.com/events/575239379159817/
Radi se o LiÄkoj noći u organizaciji Studentskog zbora Gacke, koju sam naveo i u poruci prije.

Offline Draža

  • Super Moderator
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 675
  • Postova: 1756
  • Karma: +68/-2
  • Spol: Ženski
  • Ljubi bližnjega svoga,kao samoga sebe..
Odg: LiÄani - ujedinimo se!
« Odgovori #2 : Prosinca 14, 2012, 12:56:56 »
E pametno naše, drago nam je da imamo na forumu nekog tako mladog i pametnog samo naprijed i ne odustaj lako ;masem; pozdrav; pozdrav;
Dragi naÅ¡ VuÄe koliko ih se samo prijavilo na forum, ja bi rekla Äem?napisali  neÅ¡ sitno o sebi a jesu li otvarali forum uopÄe, hm...a disu tek oni Å¡to su prijavljeni a nikad nisu doÅ¡li ovdi, a tek stari forumaÅ¡i juuuuu di bi nam bio kraj kad bi poÄeli dolazit i postove stavljat.
Eto to se zove UJEDINIMO SE LIÄŒANI...

Offline Vera

  • Lektor Foruma
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 610
  • Postova: 1284
  • Karma: +25/-2
  • Spol: Ženski
Odg: LiÄani - ujedinimo se!
« Odgovori #3 : Prosinca 15, 2012, 06:12:52 »
Prvo da Äestitam vuksamotnjaku na dobrim namjerama, na predanom radu, na želji za oÄuvanjem i  promicanjem kulturne baÅ¡tine. Danas je to dosta rijetko da se mladi ukljuÄuju u bilo kakve oblike oÄuvanja kulturne baÅ¡tine ne samo Like već uopće cijele Hrvatske. Nije da oni ne žele već mislim da su korijeni puno dublji. Korjeni su u samoj obitelji. Imam primjer gdje je ljudima smjeÅ¡no da recimo se ide u KUD plesati. Å to mislite jel oni svojoj djeci daju lijep primjer? Naravno da i ta djeca neće otić ni pogledti nastup toga KUD-a a joÅ¡ manje da bi se pridružila. Jednom prilikom razgovarala sam sa uÄiteljicom koja je joÅ¡ dok je Iva iÅ¡la u osnovnu Å¡kolu bila voditeljica Å¡kolskog folklora, znate da kaže da je morala odustati od toga u Å¡koli jer djeca neće da obuku noÅ¡nju, da ima osjećaj da se srame jer valjda vrÅ¡njaci se izruguju tome a roditelji niÅ¡ta ne poduzimaju da bi ih ohrabrili. Ali kad bolje razmislim, kako će ih isti ti roditelji i ohrabriti, dati podrÅ¡ku kad i sami nemaju pojma niti o plesu niti o kulturnoj baÅ¡tini.
Gledam po fejsu KUD-ove iz Like, jako je lijepo Å¡to imaju puno mladih, ipak postoji nada da će se održati i neće zaboraviti obiÄaji. Ovo Å¡to sam napisala gore odnosi se na moj kraj.
Dražo imaÅ¡ pravo Å¡to se tiÄe forumaÅ¡a. Velika veÄina samo se prijave ali nikad ne otvore forum da bi proÄitali Å¡to a kamoli ne daj bože Å¡to napisali. A stari forumaÅ¡i su izgubljeni. Njima je ljepÅ¡e na fejsu tamo se u "buksama" priÄa i mogu voditi glavnu rijeÄ bez svjedoka. A to Å¡to klikaju samo "SviÄ‘a mi se" i postavljaju pjesme sa You Tuba to im se najveće zadovoljstvo i nije bitno Å¡to nema nikakvog traga već za par minuta jer svi su toliko vrijedni u tim postavljanjima da za Äas ono Å¡to postaviÅ¡ viÅ¡e ne vidiÅ¡.
Vuksamotnjak lijepo si napisao Å¡to sve ti radiÅ¡, ja se ne mogu pohvaliti da sam upće ni u pol aktivna kao ti. Jedino Å¡to malo Å¡vrljam olovkom po mislima, pa prepisujem ovamo. Neki Äitaju a neki i ne ali nije ni važno. Svi oni koji ne Äitaju zbivanja na ovom forumu nemaju pojma Å¡to propuÅ¡taju, nemaju pojma koliko povjesnih Äinjenica ne znaju a isto tako koliko lijepih slika ne vide od Äarobne prirode Like u tom svemu moje pjesme su jedna mala sitnica.
Mogla bih ja joÅ¡ nadugaÄko i naÅ¡iroko jer eto ne mogu spavati, uguÅ¡i me kaÅ¡alj, kihanje, Å¡mrkanje, piÅ¡..., sr..... i da ne nabrajam dalje...sve me je sastavilo, curi na sve strane.

Evo vama sad malo lektire za Äitanje i za razmiÅ¡ljanje a mogli bi bome i da se nadovežete komentarima!
Volim Liku a Lika daleko!!!

Offline vuksamotnjak

  • Opći Moderator
  • Stariji LiÄan/ka
  • *****
  • Points: 3
  • Postova: 209
  • Karma: +7/-1
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: LiÄani - ujedinimo se!
« Odgovori #4 : SijeÄnja 13, 2013, 23:56:15 »
Pozdrav LiÄani,

Evo imam molbu za vas u duhu naslova teme. Obzirom da sve velika većina vas koristi i facebookom i raznim drugim druÅ¡tvenim mrežama, molio bih da ukoliko ste u mogućnosti na svojim profilima podijelite poveznicu:  http://www.facebook.com/ZavicajnoDrustvoSinac  , možda uz poruku "Jeste li Äuli za najstarije druÅ¡tvo LiÄana u Zagrebu."  Mislim da je to za sve samo trenutak posla i minimalni napor a za ovo liÄane može puno znaÄiti  smi jem;-

Offline Draža

  • Super Moderator
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 675
  • Postova: 1756
  • Karma: +68/-2
  • Spol: Ženski
  • Ljubi bližnjega svoga,kao samoga sebe..
Odg: LiÄani - ujedinimo se!
« Odgovori #5 : SijeÄnja 14, 2013, 10:54:18 »
 bravo bravo bravo ÄŒestitke na 33-coj godini postojanja ZaviÄajnog druÅ¡tva Sinac... bravo bravo 

Offline vuksamotnjak

  • Opći Moderator
  • Stariji LiÄan/ka
  • *****
  • Points: 3
  • Postova: 209
  • Karma: +7/-1
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: LiÄani - ujedinimo se!
« Odgovori #6 : VeljaÄe 14, 2013, 01:38:46 »
Pozdrav LiÄani, opet ja. Pripremaju se razni novi projekti pa tražim sve zainteresirane

Prvo, tražimo "vezu" tj LiÄane na južnijem dijelu Austrije npr Villach, Klagenfurt, Graz koji bi na neki naÄin mogli doprinijeti studentskom putovanju u te krajeve. Traže se ugostitelji, predavaÄi povijesti a i sadaÅ¡njosti i bilo tko liÄke krvi i otvorenog srca tko je spreman pomoći. Ako se krene u organizaciju takvog putovanja, vjerujem da bi nam svima bilo draže ostaviti novce Hrvatu nego Austrijancu  Croatia;

Sljedeće, ako znate poduzetne LiÄane izvan Like, diljem Hrvatske i svijeta, koji imaju vlastiti obrt ili posao, objavite to ovdje da svi možemo na neki naÄin i tom Äovjeku pomoći. Svatko tko traži naÄin da se izrazi i predstavi može mi se i osobno javiti kao Älanu Studentskog zbora Gacke, jer smo spremni svima izaći u susret.

Offline vuksamotnjak

  • Opći Moderator
  • Stariji LiÄan/ka
  • *****
  • Points: 3
  • Postova: 209
  • Karma: +7/-1
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: LiÄani - ujedinimo se!
« Odgovori #7 : Ožujka 25, 2013, 15:57:06 »
Pozdrav!

Ako ulovite trenutak vremena, molio bih da ga odvojite na jednu studentsku anketicu: https://docs.google.com/forms/d/18gxD94fBb06mMpHab16yoIK2CcJSLv9x3MfBU299DxM/viewform

hvala!

Offline vuksamotnjak

  • Opći Moderator
  • Stariji LiÄan/ka
  • *****
  • Points: 3
  • Postova: 209
  • Karma: +7/-1
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: LiÄani - ujedinimo se!
« Odgovori #8 : Travnja 02, 2013, 11:10:20 »
Pozdrav!

Ako ulovite trenutak vremena, molio bih da ga odvojite na jednu studentsku anketicu: https://docs.google.com/forms/d/18gxD94fBb06mMpHab16yoIK2CcJSLv9x3MfBU299DxM/viewform

hvala!

hvala svima koji ste odgovorili na anketu, a ako i niste, imate još vremena ovaj tjedan a onda će vjerojatno biti zatvorena

 


Back to top