Autor Tema: Moj Zaba Start pomaže da glas o Gackoj poteÄe dalje...  (Posjeta: 4328 )

0 ÄŒlanova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mile

  • Admin
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 985
  • Postova: 1100
  • Karma: +67/-2
  • Spol: MuÅ¡ki
    • www.nasa-lika.com
Dajte svoj glas klikom na ovaj naslov >>> Moj glas za Gacku

ila_rendered
Moj Zaba Start pomaže da glas o Gackoj poteÄe dalje...


Predstavljamo joÅ¡ jednog finalista koji je svojim djelovanjem usmjeren prema zelenom, a aktivnostima koje su u planu obogatit će se ponuda i povećati prepoznatljivost cijele jedne danas gospodarski slabo razvijene regije. Grad OtoÄac prijavio se na natjeÄaj Moja zelena zona s projektom Interpretacijsko-komunikacijski centar kulturno povijesne baÅ¡tine i bioloÅ¡ke raznolikosti Gacke doline, a viÅ¡e o projektu koji ima velike potencijale proÄitajte u intervjuu u nastavku.
Kako biste u dvije reÄenice opisali svoj projekt?
PodruÄje Gacke i grada OtoÄca  postaje sve privlaÄnijim turistiÄkim odrediÅ¡tem koje nudi autentiÄan doživljaj – Äistu prirodu, kulturno-povijesnu baÅ¡tinu te razliÄite turistiÄke  sadržaje – ribolov, lov, biciklizam, Å¡etnje uz rijeku, izletniÄke i edukativne programe, etno- i gastro-manifestacije te tematske ture. UreÄ‘enje Interpretacijsko-komunikacijskog  centra u Sincu ishodiÅ¡na je toÄka za spoznaje o Gackoj i iznimno važan dio mozaika naÅ¡e  turistiÄke  priÄe.
Kako ste došli do poslovne ideje?
Ideja o realizaciji Interpretacijsko-komunikacijskog centra nastala je po uzoru na sliÄne u Italiji i NjemaÄkoj kako bi se posjetiteljima predstavila regija Gacka s ukupnošću ponude. U razradi projektne ideje sudjelovalo je Ministarstvo regionalnog razvoja i europskih fondova Republike Hrvatske te UNDP koji su financirali izradu Studije predizvodljivosti s analizom troÅ¡kova i koristi za projekt. Potpora Ministarstva bila je ohrabrenje o prepoznavanju i prihvaćanju zamisli. Projekt je dio Nacionalne strategije razvoja turizma.
Po Äemu je vaÅ¡ projekt poseban i originalan?
OsmiÅ¡ljen je kao prvi i drugaÄiji, ne samo u županiji nego i Hrvatskoj. Uz primjenu suvremenih metoda interpretacije u okviru Centra bit će predstavljena rijeka Gacka kao primarna atrakcija te kulturno-povijesni resursi i bioloÅ¡ka raznolikost kao sekundarne atrakcije. Postat će jedinstvenom i prepoznatljivom toÄkom privlaÄenja posjetitelja u turistiÄkom smjeru kontinentalne Hrvatske.
Å to oÄekujete od sudjelovanja u projektu Moj Zaba Start?
Gacka – u njedrima Äuva zeleno modru ljepoticu rijeku... priÄu o pastrvi, raku, leptiru, cvijetu i pÄeli. Nudi utoÄiÅ¡te medvjedima u Kuterevu, oslanja se na Velebit s pogledom na Senjske uskoke i Nehaj, frankopanski grad Sokolac ili pećinski park GrabovaÄu te MC N. Tesla u Smiljanu, a u ogrlicu niže i biserje PlitviÄkih jezera...
Moj Zaba Start pomaže nam da glas o Gackoj poteÄe dalje...
Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.
Guests can not give points :(
point 5 Points

Users who gave points in this topic » Jadranka (5) 

 


Back to top