Nasa - Lika Forum
Zabava => Sve i svašta => Autor teme: Čuki - Lipnja 15, 2007, 18:05:55
-
1.Albanski telefonski imenik
2.Rusko građansko pravo
3.Slovenska junačka djela
-
MORSKA SOL!!!
More je najbogatiji rudnik svijeta. U njemu ima mineralnih tvari, primjerice joda, željeza, kao i skupocjenih metala-zlata i srebra a najviše ima kuhinjske soli. Naša najpoznatija solana je na PAGU.
Morsko dno krije goleme zalihe nafte i zemnog plina.
U blizini obala i na pučini danas se sve viđaju uređaji za bušenje morskog dna i za crpljenje plina i nafte.
-
Vlaga ruši zidove, a tuga čovjeka.
-
Kuhar englenske kraljice Viktorije(1819-1901) morao
je žvakati češnjak i pritom izdisati iznad hrane koju
je pripremao za kraljicu, jer je ona voljela okus
češnjaka, a njezin želudac nije podnosio
ako bi ga jela.
-
PRVA DRUGARICA SFRJ ŽIVI BEZ OSOBNE I ZDRASTVENE ISKAZNICE.
Jovanka Broz (udovica Josipa Broza Tita)
[attachimg=1]
-
RIJEČI UNAZAD
Anja sebe sanja.
Udovica baci vodu.
Evo love.
Perica reže raci rep.
Sir ima miris.
E,sine,ženi se!
A mene tu ni minute nema.
-
[attachimg=1]
Prije par dana objavljeno je da je otkriven ubojica "Malog princa",ustvari,javio se 88-godišnji umirovljeni pilot Luftwaffe-a Horst
Rippert koji tvrdi da je oborio avion pisca "Malog princa", Antoine de Saint-Exupery-a dok je bio u izvidničkoj misiji u blizini Marseillesa 1944.godine..
Avion u kom je oboren "Mali princ"
/Avion P-38 Lightning ,u kom je oboren Mali princ/
Ovim ne osudjujem ostarjelog Ripertta,samo želim naglasiti kako je važno znati kako je završio život pisac jedne od najčitanijih dječijih knjiga u povijesti,vrstan pilot,Antoine de Saint-Exupery..
Bio je rat,piloti ne vide lica kolega u drugom avionu,a i da je vidio,ne bi ga prepoznao ..Horst Rippert tvrdi da je obožavatelj njegovih djela..
[attachimg=2]
Saint-Exupery je bio pionir leta svog doba. Nakon nacističke okupacije Francuske 1940. godine preselio se u New York, ali se vratio kako bi se pridružio zračnim snagama Slobodne Francuske. Imao je 44 godine kada je poginuo.