Autor Tema: LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009  (Posjeta: 9205 )

0 ÄŒlanova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mile

  • Admin
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 985
  • Postova: 1100
  • Karma: +67/-2
  • Spol: MuÅ¡ki
    • www.nasa-lika.com
LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009
« : Studenoga 22, 2009, 20:19:49 »
U Subotu 21.11.09 je održana 10-a po redu LiÄka veÄer na kojoj se okupilo oko 400 gostiju.

Prije poÄetka

ila_rendered
LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009


Do ove godine LiÄka veÄer se održavala tradicionalno u klubu NK Croatie iz Zuricha, no zbog ograniÄenog broja mjesta, a svake godine velikom potražnjom karata, ove godine se zabava održala u Stadthalle u Dietikonu. Zabava je poÄela u 18 sati gdje su se dolazeći gosti mogli poslužiti bogatim aperitivom te neizostavnom „LiÄkom medenom rakijom“ .

ila_rendered
LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009


Goste su zabavljali, već udomaćeni za ove prilike, grupa „ Narodni dar“ iz LiÄkog Lešća koja je nastupala u 8 od 10 liÄkih veÄeri, te su im tom prigodom podjeljene i zahvalnice.

ila_rendered
LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009


Po prvi puta ugostili smo i KUD „Vila Velebita“ iz Požege koji su nastupili sa izvedbama liÄkih i slavonskih pjesama te svaki put izmamljivali veliki pljesak.

ila_rendered
LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009


Gosti iz Požege su nam prikazali i obiÄaj krÅ¡tenja mladog vina „Martinje“ te su tom prilikom uzeli za kuma Predsjednika NK Croatie ospodina Jakova Rudelića.

ila_rendered
LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009


Poslije je joÅ¡ nastupio poznati slavonski pjevaÄ Stjepan JerÅ¡ek „Štef“.



Nakon toga je grupa „Narodni dar“ zabavljala goste kojih je je bilo osim iz Å vicarske i iz NjemaÄke,



a doÅ¡li su i Älanovi Moto Kluba „Gospić“ iz Gospića



zabavljali smo se do ranih jutarnjih sati. IznanaÄ‘enje je bilo kada su se u sali pojavila dvojica na koje nije nitko raÄunao, a koji su stigli avionom iz Like, te taxijem do sale, a to su Nikola RubÄić „Grga“ vlasnik Buffeta  "Rotor2" u ÄŒoviću i Željko OreÅ¡ković „Macola“ poznati poduzetnik.



Uz dobru veÄeru i dobru kapljicu i na kraju uz dobre kolaÄe



gosti su se zabavljali plesom i druženjem . Nadamo se da će se ova tradicija nastaviti i slijedeće godine i da ćemo ponovo napraviti ovako dobru „LiÄku veÄer“.

Za ostale slike kliknite >>> Ovdje



Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.
Guests can not give points :(
point 1 Points

This topic did not receive points.

Offline Likota

  • Mladi LiÄan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 88
  • Karma: +4/-3
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: LiÄka veÄer - 21.11.2009
« Odgovori #1 : Studenoga 23, 2009, 10:36:44 »
Bilo nam je super i ekipa iz Stuttgarta je bila po obicaju ,nada mo se da se vidimo kod nas 23.1.2010 u Stuttgartu
Volim motor vise nego maminu sisu

Offline Mile

  • Admin
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 985
  • Postova: 1100
  • Karma: +67/-2
  • Spol: MuÅ¡ki
    • www.nasa-lika.com
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009
« Odgovori #2 : Studenoga 23, 2009, 18:05:57 »
LiÄka veÄer u Zürichu

Sa veseljem i sa dozom sjete,
dijaspori misli k Lici lete.
Vole svoje stare obiÄaje
o njim uÄe mlade naraÅ¡taje.
U Zurichu LiÄka veÄer deseta po redu
ponosni su tako lijepom slijedu.
Okupilo veÄe, oko Äetiristo gostiju
da se druže, pjevaju , vesele i piju.
Iz LiÄkoga Lešća, Äak po osmi puta
Narodni dar u Zürich „doluta“
da razgali duše željne rodne grude
da ih sjeti doma, da veselo bude.
Iz Gospića, opet motoristi stigli
sad bi malo i oni atmosferu digli.
Gostiju na pretek, Äak iz Slavonije
i u njima isto liÄko srce bije.
A bilo je onih Å¡to zadnji Äas stižu
jer na put odluÄili avion da dižu,
a u salu stigli sasvim iznenada
kada im se nitko ni nenada.
Kao svaki puta iz Stuttgarta stigli,
pa tako i sada,
za uzvrat iz Züricha sad ih drži nada.
Uz vesele pjesme te uz dobra jela
zabava je rano otpoÄela,
a zbog dobrog društva, plesa i veselja
svakom ostat duže samo bila želja.
Do jutarnjih sati traje veselica,
dok san ne ulovi još vesela lica.
I na kraju fešte otpjevali pjesmu
s obećanjem dogodine tu na istom mjestu.

      
 V.B.

Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.

Offline Vera

  • Lektor Foruma
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 610
  • Postova: 1284
  • Karma: +25/-2
  • Spol: Ženski
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009
« Odgovori #3 : Studenoga 24, 2009, 08:43:45 »
Eh moj LiÄanine, previÅ¡e su lijeni da bi se uopće javili na prelo a kamoli da napisu koju rijeÄ o samoj zabavi.  huhu;jj
Volim Liku a Lika daleko!!!

Offline Nikolence

  • Mladi LiÄan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 98
  • Karma: +7/-0
  • Spol: Ženski
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009
« Odgovori #4 : Studenoga 24, 2009, 21:16:36 »
Evo konacno i ja uhvatila malo vremena pa da napisem koju rijec o  Lickoj veceri u Zürichu.
     Bilo nam je jako lipo, ja i moj dragi smo dosli sa licanima sa autobusom iz Schaffhausena, doslo nas je pun autobus. Naravno kao i uvijek kad nekud idemo atmosfera u autobusu biva uz pjesmu i harmoniku, tako da je i ovaj put bilo veselo. Ali je bilo jos veselije kad smo dosli na festu. Na ulasku nas je ljubazno docekao gospodin Jakov Rudelic presjednik NK Zürich, uz bogati stol sa domacim prsutom,sirom, kobasicama, slaninom, uscipcima i naravno medenom rakijom druzenje smo zapoceli jako veselo.  piti ist;
Nakon vesele zdravice uz medenu rakiju festa je zapocela prigodnim govorom gospodina Rudelica i onda su nasi domaci sviraci iz Lickog Lesca (Marijan, Zuca, Post, Nidzo i Vjeko) zapoceli sa svirkom i pjesmom, a svi zeljni nase domace muzike odma se rasplesali. Poslije njih nastupili su kulturno umjetnicko drustvo Vila Velebita iz Pozege uz svirku i pjesmu lickih izvornih narodnih pjesama. Stvarno ih je bilo lipo za cut, a pogotovo kad je jedan strariji gospodin (neznam mu ime) zasvirao i zapjevao na samicu, a takodjer i jedan mladi trinaestogodisnjak zasvirao i zapjevao becarac. Ma bilo milina za cut.
Nastupili su i sa krstenjem mladog vina kao sto je to vec Sokol napisao.
Eto nemam ca vise da napisem o festi nego mogu samo reci da je festa za prvi puta sa ovako puno ljudi, organizirana super i sve je proslo dobro, od jela i pica, muzike i ljubaznog osoblja, moredu slobodno organizirat i druge godine ovakovu  veliku licku festu.
Pa pogledajte par slika sta sam ja slikala u petak kad smo bili u klubu gdje je inace svake godine bila licka festa, tamo je bilo zagrijavanje za subotu i naravno imam par slika od subote veceri, od same feste.



Petak vece u klubu, zagrijavanje za subotu.















Moj dragi se je pobrinuo za muziku u autobusu  harmonika;



 Nidzo podmazuje grlo uz medenu rakiju piti





Dvije seke Ankica i Nikolina bile  su jako vesele i bolile su ih noge od plesanja kolce;



Milan Bobinac SEGRT za sankom.









Volim Liku u srcu je nosim, kud god krenem s njome se ponosim!!!

Offline Likota

  • Mladi LiÄan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 88
  • Karma: +4/-3
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009
« Odgovori #5 : Prosinca 02, 2009, 03:55:28 »
Sokole i svaku godinu ce mo mi dolaziti na vasu festu u Ch ekipa iz Stuttgarta ,nama je bilo ludilo ko svaki put kod vas na lickoj veceri u CH veliki pozdrav ekipi iz CH i naravno organizatorima i pomocnicima njihovima veliki pozdrav od ekipe iz Stuttgarta i od nas Organizatora iz Stuttgarta Licke veceri .........



Pozdrav Likota
Volim motor vise nego maminu sisu

Offline Lipice

  • Senior ÄŒlan
  • ****
  • Points: 12
  • Postova: 315
  • Karma: +9/-2
  • Spol: MuÅ¡ki
    • klikni tu
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009
« Odgovori #6 : Prosinca 05, 2009, 00:28:33 »
A morat cu i ja jedanput navratit na tu festu. Vidim da je stvarno dobro bilo tamo... i kad vas mladi ljudi falidu kako je super tamo uonda se to stvarno mora dozivit i vidit....

Offline Lipice

  • Senior ÄŒlan
  • ****
  • Points: 12
  • Postova: 315
  • Karma: +9/-2
  • Spol: MuÅ¡ki
    • klikni tu
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009
« Odgovori #7 : Prosinca 05, 2009, 01:04:27 »
Evo bas sad sam isal malo pogljedat vie tvoje slike ;)

http://slike.nasa-lika.com/displayimage.php?album=69&pos=340

Pa moram rec da su dobro...nazalost slabo sam vidil moju rodbinu... 30% slika je bila na zienska u bieloj bluzi i zlatnim kajisem ;) odma se vidi ca ti je za oko zapelo ;) hihihi ali sve u svemu svaka cast.

Bilo bi mozda dobro ic od stola do stola i tako vise ljudi poslikat....stavis neku karticu oko vrata ca pise PRESS...pa cedu svi tit ;)

Jos jedanput fala ti na dobruom radu!  bravo

Offline Mile

  • Admin
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 985
  • Postova: 1100
  • Karma: +67/-2
  • Spol: MuÅ¡ki
    • www.nasa-lika.com
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 21.11.2009
« Odgovori #8 : Prosinca 05, 2009, 16:22:20 »
A Lipice nis ja slikal, ja sam snimal  nego sam imal  pomagaÄa tako da je on te slike poslikal, a Äuj deÄku se cura svidila pa je Å¡kljocal, mada nemislim da je na 30% slika, to si ti duplo vidil  hohoh;
A ovo ti je dobro za PRESS to ću nabavit za drugi put i obisit vome Äa slika  svi će letit pred fotić  smjeh

Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.

 


Back to top