Autor Tema: Šušanj(iznad Karlobaga)  (Posjeta: 7722 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Draža

• Super Moderator
  • Lički/a sokol/ica
  • Spol: Ženski
  • Ljubi bližnjega svoga,kao samoga sebe..
Šušanj(iznad Karlobaga)
« : Veljače 16, 2013, 10:28:36 »
Dali ima itko malo više informacija o ovom selu "ŠUŠANJ" prema Štirovači. Dobila sam informaciju da odatle potječe prezime "ŠIKIĆ".Ako itko ima bilo što vezano za samo selo ili prezime Šikić, neka slobodno napiše ili sliku koju doda.
Hvala!
Guests can not give points :(
point 0 Points

This topic did not receive points.

Offline Marijana

• Novi Ličan/ka
  • *
Odg: Šušanj
« Odgovori #1 : Veljače 20, 2013, 14:41:29 »
Taj Šušanj prema Štirovači je Šušanj kod Karlobaga...ima tamo Šikića :)
Nalazi se ispod ceste Gospić - Karlobag, a ima i put kroz šumu prema Štirovači.
Većinom stariji ljudi žive tamo, jako ih je malo...ovi drugi su svi raseljeni i dođu povremeno ljeti.

Link: Šušanj

Da ne bilo zabune, ima i u Gornjem Kosinju zaselak Šušanj. Tamo nema Šikića.

Ima više mjesta u Lici po imenu Šušanj, nije samo jedan.

Ima i u Bosni selo Šušanj.

Offline Moje ognjište

• Stariji Ličan/ka
« Odgovori #2 : Veljače 20, 2013, 14:48:00 »
Prezime Sikic ima i u Aleksinici / Pazariste, Kuca im je bila kraj skole, neznam dali je jos tamo, ako i je nemislim da u njoj itko zivi.Majka od nedavno ubijenog covjeka u Kucanima je bila djevojacko Sikic i dosla je iz te kuce kraj skole.

Offline Marijana

• Novi Ličan/ka
  • *
« Odgovori #3 : Veljače 20, 2013, 15:57:11 »
Podrijetlo
Šikići su Hrvati, dobrim dijelom iz okolice Paga, a prema nekim izvorima s Murtera. Razmjerno najviše Šikića u proteklih sto godina rođeno je u Sušnju Cesaričkom kraj Paga, gdje se svaki drugi stanovnik prezivao Šikić. U Hrvatskoj danas živi oko tisuću Šikića u više od petstopedeset domaćinstava (344. prezime prema brojnosti). Podjednako ih je bilo i sredinom prošlog stoljeća.

Migracije
Glavni migracijski pravci Šikića u prošlom stoljeću zabilježeni su iz Benkovca u Zadar te iz Gospića i Vinkovaca u Zagreb.

Raspostranjenost
Šikići su prisutni u gotovo svim hrvatskim županijama, u ukupno 107 općina i 160 naselja, znatno više u urbanim sredinama (68%). Danas ih najviše živi u Zagrebu (350), Rijeci (140), Murteru (90), Zadru (80) i u Gospiću (40).

Više na link: http://imehrvatsko.net/namepages/view/family_name/prezime-sikic-2

Offline Draža

• Super Moderator
  • Lički/a sokol/ica
« Odgovori #4 : Veljače 20, 2013, 19:03:54 »
Marijana kao što si rekla da su većinom tamo stari ljudi, onda su sigurno i starije kuće, da  je bar koja slika tog sela... mudrac;

Offline Vera

• Lektor Foruma
  • Lički/a sokol/ica
« Odgovori #5 : Veljače 22, 2013, 11:06:09 »
Prolazila sam svake godine kroz Šušanj ali nikad mi nije ni palo na pamet da pristanem i poslikam što. Točno je da je maleno selo i ono uz cestu što sam vidjela mislim da su uglavnom kuće koje služe potomcima za ljetovanje. Većina ih bude zatvorena i vidi se da nitko ne živi a ono malo otvorenih po svemu što ih okružuje reklo bi se da su samo stariji ljudi. Ljudi (moji rođaci) uglavnom uvijek kažu da je nabolje po danu biti uz more i kupati se, naravno ljeti mislim, a noći provesti iznad Karlobaga, u Šušnju jer je predivna svježina ljeti. Slike koje sam pronašla na internetu su slike Osnovne škole "Divko Budak" u Šušnju (Karlobag).
                   Ulaz                                         Tabla                                                  Sa strane
ila_rendered
Šušanj(iznad Karlobaga)
ila_rendered
Šušanj(iznad Karlobaga)
ila_rendered
Šušanj(iznad Karlobaga)

Šterna                            Brojalica, mora da potječe iz 50-ih godina.
ila_rendered
Šušanj(iznad Karlobaga)
  ila_rendered
Šušanj(iznad Karlobaga)

Ulaz
ila_rendered
Šušanj(iznad Karlobaga)

Slike preuzete: Ovdje
Volim Liku a Lika daleko!!!

Offline Draža

• Super Moderator
  • Lički/a sokol/ica
« Odgovori #6 : Veljače 22, 2013, 13:29:54 »
Hvala Verice znala sam da ti budeš nešto našla, šaljem ti veliku ;ljubav, a mene sad kopa ta osnovna škola, njena povijest. I ovo je za početak super.

Back to top