Autor Tema: Prije 20 godina!  (Posjeta: 2700 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mile

  • Admin
  • Lički/a sokol/ica
  • *
  • Points: 985
  • Postova: 1100
  • Karma: +67/-2
  • Spol: Muški
    • www.nasa-lika.com
Prije 20 godina!
« : Studenoga 15, 2011, 18:37:21 »
Negdje oko 19 sati 15.11.1991., dakle  točno prije 20 godina krenuli smo ja i moja supruga autobusom na put prema Lici. Pun Autobus ljudi i riže  kekek; (municije) u kartonima po hodniku. U Senju nas dočekali moj brat i kum pa onda jugićem uz Vratnik, kad smo prešli Vratink u praskozorje su se počele ukazivati ruševine kuća, sablasni zidovi sa ogoljelim dimnjacima. Nije bilo svejedno iznenada iz mirnoće i sigurnosti upasti u auto gdje se osjećao rat, puška u autu spremna na otvaranje vatre, u slučaju da naletimo na neprijatelja. Ostali smo u Lici 10-ak dana osjetili i pucnjavu, znakove za uzbunu.....Kad smo se vratili natrag na kolodvoru u Zürichu ugledamo dvije  mlade djevojke kako plaču, priđemo im imale su tako oko 17-18 godina, upitamo ih dali im kako možemo pomoći i odakle su, a one plačući odgovaraju da su iz Škabrnje, izbjegle masakar pukom slučajnošću, pričale kako im je obitelj, susjedi pobijeni, zaklani. Kažu treba doći neka rodbina po nas uskoro, pa smo ostali sa njima, a ubrzo se pojavili i ljudi koji su došli po njih pa smo se tako i rastali.

Ovo mozda i nebi nikad napisao, da između bezbroj slika nisam našao i ovu autobusnu kartu iz tog vremena pa reko stavit ću je baš na današnji dan.

[blink]Klikni na kartu
[/blink]
                                                                         
ila_rendered
Prije 20 godina!

Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.
Guests can not give points :(
point 0 Points

This topic did not receive points.

Offline Branka.

  • Stariji Ličan/ka
  • ***
  • Points: 1
  • Postova: 191
  • Karma: +21/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Prije 20 godina!
« Odgovori #1 : Studenoga 15, 2011, 18:44:01 »
Predivno  da se neke eto tako naoko nevrijedne stvari cuvaju i imaju svoju pricu  hgv
"Žena svađalica" by Mile

Ljubav je mala ptica i zivotna varalica,put mladosti,dah radosti,cvjetic ludi,sreca ljudi.Nesto lijepo a sasvim slijepo..!!

Offline Draža

  • Super Moderator
  • Lički/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 675
  • Postova: 1756
  • Karma: +68/-2
  • Spol: Ženski
  • Ljubi bližnjega svoga,kao samoga sebe..
Odg: Prije 20 godina!
« Odgovori #2 : Studenoga 15, 2011, 19:05:31 »
Mile, dobro je da se ne zaboravi, ali u ono vrijeme ostavit svoje, nije bilo lako. pozdrav;

Offline Vera

  • Lektor Foruma
  • Lički/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 610
  • Postova: 1284
  • Karma: +25/-2
  • Spol: Ženski
Odg: Prije 20 godina!
« Odgovori #3 : Studenoga 15, 2011, 20:30:50 »
Eto, tada kad si slikao tu kartu, nisi sigurno ni razmišljao da ćeš nakon 20 godina prisjećati se događaja toga ili bolje reći tih dana.
Znam da nije bilo ugodno iz sigurnosti i mirnog okruženja upasti u našu Hrvatsku stvarnost (znam da ste svi proživljavali sve događaje s nama) ali u tvojoj priči me se jako dojmilo da ste zapazili te uplakane djevojke, da ste im prišli i ponudili pomoć. Malo je ljudi koji bi tako reagirali, koji bi zastali, upitali, zainteresirali se, možda  još iz znatiželje bi pitali o čemu se radi ali ponudili pomoć sve manje i sve rijeđe. Samo čovjek sa srcem i dušom može, hoće i želi pomoći a to ste ti i tvoja žena pokazali nesebično nudeći pomoć djevojkama kojima je cijeli svijet srušen masakrom nad najmilijima.
Nisi stavio ovaj post da te netko hvali i čestita vam ali eto baš zato što je 20 godina bilo samo  u tvojoj glavi  i što je tek sad izrečeno ja vam, Anđi i tebi, čestitam na preljepoj gesti.

Volim Liku a Lika daleko!!!

 


Back to top