Autor Tema: Malo o Ličanima  (Posjeta: 25284 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Draža

• Super Moderator
  • Lički/a sokol/ica
  • Spol: Ženski
  • Ljubi bližnjega svoga,kao samoga sebe..
Odg: Malo o Ličanima
« Odgovori #20 : Prosinac 04, 2011, 11:37:36 »

Brijačnica

Držao Mane brijačnicu u Gospiću
kako je ista bila na katu,a zbog renoviranja,morao je preseliti u prizemlje,dade u "Ličke novine"oglas
Obavještavam cjenjene mušterije,da sam iz tehnički razloga svoju radnju sa kata preselijo u prizemlje.
Tako da više ne brijem gore nego dolje,a nediljom i pozadi.

Offline vuksamotnjak

• Opći Moderator
  • Stariji Ličan/ka
  • Spol: Muški
« Odgovori #21 : Prosinac 29, 2011, 17:51:28 »
Zalutala tri Sinčarana u jednu gospićku birtiju, pa nakon par rundi jedan od Gospićana ih odluči počastiti:
- I što ćete popit momci?
A oni jedan za drugim odgovore:
- a ča i ti
- a ča i ti
- a ča i ti
Gospićan će tada konobaru:
- razmisljam a daj onda tri čaja 

Offline Draža

• Super Moderator
  • Lički/a sokol/ica
Odg: Dane i Mane
« Odgovori #22 : Siječanj 27, 2012, 13:18:43 »
Dane je često odlazio u šumu kako bi pribavio drva za zimu. Sve je teklo po planu do dana kada ga je pri sječi drva zatekao lugar i njegov naučnik. Nedugo zatim slijedila je prijava sucu za prekršaje i tako se Dane našao na saslušanju. Sudac provjerava podatke i obraća se Dani: “Vi ste zatečeni u sječi drva bez potrebnih odobrenja, a da je to istina mogu posvjedočiti dva čovjeka koji su vas vidjeli“. Dane udahne duboko te odbrusi: “To nije istina gospon sudac i ja sam u stanju dovesti deset svjedoka koji me nisu vidjeli“! ;vrag;

Offline Draža

• Super Moderator
  • Lički/a sokol/ica
« Odgovori #23 : Lipanj 11, 2012, 16:00:17 »
Dali znate zašto Ličani za vrijeme punog mjeseca, tjeraju Ličanke da gole plešu u polju kupusa(zelja). hoho hoho

Da bolje kupus rodi... hoho hoho 

Offline Draža

• Super Moderator
  • Lički/a sokol/ica
Odg: Ličanin kod liječnika
« Odgovori #24 : Ožujak 23, 2013, 13:06:07 »
Ličanin kod liječnika

Zabolio Ličanina trbuh. Dobio matrun. Kad mu ništa nije pomagalo, nije druge van u grad k doktoru. Naravno žena će s njime. Kad došli k doktoru, kazali mu, što je i kako je. Doktor ga pregledava i zapita će ga, dali je donio i sobom izmetine.
-Ma,gospodin doktor, izmeo sam ja i danas štalu i oko nje, nu nisam zna, da vi to trebate.
Ma ne razumiješ me. Ja trebam da vidim tvoje izmetine…jer drukčije ne mogu znati, što te boli. Pa ti ćeš sada lijepo kod mene to obaviti i liječnik iziđe van i donese nekakvu posudu i reče mu neka obavi svoju nuždu.
Ličanin meće nase sto križa…
-Ma gospodin doktor, Bog budi s vama, gdje bi ja to kod vas napravio, ma ne bi ni za živu glavu. Tko je živ stvor to vidio!
Dotor ne popušta i već se kao naljutio, jer ga čekaju i drugi poslovi, kad pristupi Ličanka i reče mužu:
-Ma, Mile rano, poslušaj gospodina doktora. Učini kako on hoće. Vidiš da je to njegov kruv i da on od toga živi…

Back to top