Autor Tema: Kirijašenje  (Posjeta: 17653 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Željko

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 20
  • Postova: 95
  • Karma: +4/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kirijašenje
« Odgovori #10 : Svibnja 16, 2012, 07:35:20 »
 hoho  ovo je bilo u pola tjedna tako da nema vremena za to mora se norma ispunit boze boze a kad dojde petak onda  piti fešta i lagano peckanje špeka, roštilj a ne rijetko i odojak na ražnju.



Offline Željko

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 20
  • Postova: 95
  • Karma: +4/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kirijašenje
« Odgovori #11 : Veljače 19, 2014, 19:46:06 »
Nesvakidašnji događaj na radnom mjestu.  Toga dana nalazio sam se na pomoćnom stovarištu  (prerezivač na cesti),  došli smo ranom zorom na posao. Najstariji sam u ekipi  i neslužbeno sam rukovoditelj radilišta,  kada sam dečkima  rasporedio dnevne zadaće i poslao ih u odjel  krenuo sam  pripremiti  motornu pilu za prerezivanje. Obično si naoštrim dvije tako da kad zatupim jednu a nađem se u gužvi, samo ih zamjenim, jer na lageru zna biti toliko blato da su i gumene čizme  male. Radnički kombi je bio parkiran kraj ceste tako da je tik do šumarka. Između kombija i šumarka ih djeli samo jelov panj kojega smo napravili za marendu. Pile sam stavio na taj panj i otvorio vrata na kombiju tako da sam leđima bio okrenut prema šumarku otvarao  sam ruksak u kojem mi je bio alat. Nemarno sam se okrenuo  prema panju,pogledao koja mi turpija treba i kroz glavu mi prođe da je medvjed na panju, ali nekak sam izgledao zbunjen i nastavio sam tražiti turpiju.Kad sam našao turpiju krenuo sam prema panju i u tom trenutku skužio da je medo zaista na panju sa prvim šapama daleko od mene nekih dva metra .Stao sam kao ukopan i gledao ga u oči.Lagano sam krenuo  na rikverc u kombi i uspio zatvoriti  vrata i gledao u medu koji je također gledao u mene.Taj naš pogled trajao je nekih 15 minuta kad sam odlučio otvoriti  prozor i dati mu kruha da jede (što  je medo i učinio haha.....) i smazao je sve, pa jednu tunu u konzervi  nakon  čega se odmakao  15 metara od kombija.Ja odlučim izaći van  a medo ništa samo je mahao glavom gore dolje  i tako je medo postao naš prijatelj nakon čega smo ga nastavili hraniti narednih 15 dana . Ostatak pogledajte u priloženom videu.



Offline Snježana

  • Stariji Ličan/ka
  • ***
  • Points: 105
  • Postova: 210
  • Karma: +10/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Kirijašenje
« Odgovori #12 : Veljače 19, 2014, 20:07:50 »


Jako lijepo napisan doživljaj!  ;super ;super
...još nas ima....

Offline Željko

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 20
  • Postova: 95
  • Karma: +4/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kirijašenje
« Odgovori #13 : Veljače 20, 2014, 10:22:59 »
  Hvala Snježana  Jabuko moja.  herz;

Offline Željko

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 20
  • Postova: 95
  • Karma: +4/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kirijašenje
« Odgovori #14 : Srpnja 04, 2014, 19:00:08 »
           Evo nekoliko primjera javora kapitalca u našim Ličkim šumama.................


        huhu;jj huhu;jj huhu;jj huhu;jj

Offline Vera

  • Lektor Foruma
  • Lički/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 610
  • Postova: 1284
  • Karma: +25/-2
  • Spol: Ženski
Odg: Kirijašenje
« Odgovori #15 : Srpnja 04, 2014, 20:55:54 »
Nisam ni znala da se od javora prave dangubice!!! Ja odmah vidila metrice za loženje!!!
Jesi li ti to srušio Željko a??? Pravi si ti dičačina!!!!
Volim Liku a Lika daleko!!!

Offline Željko

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 20
  • Postova: 95
  • Karma: +4/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kirijašenje
« Odgovori #16 : Srpnja 06, 2014, 09:05:42 »
Da Verek ovo je mojih ruku djelo mnoge sam ovako velike oboril,ali nažalost sve ih je manje tako da vako debelih primjeraka je sve manje u našim šumama. Ovdje se radi o javoru   koji je daleko poznat za izradu raznih glazbala pa tako i naše ličke tamburice -dangubice  al k tomu ako je javor još kako ga mi slavno zovemo Rebraš  u tom slučaju glazbalo koje se izradi od takove vrste javora je savršeno. zivio kolce;

Offline Draža

  • Super Moderator
  • Lički/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 675
  • Postova: 1756
  • Karma: +68/-2
  • Spol: Ženski
  • Ljubi bližnjega svoga,kao samoga sebe..
Odg: Kirijašenje
« Odgovori #17 : Svibnja 12, 2016, 15:13:37 »
Samarica


ila_rendered
Kirijašenje
ila_rendered
Kirijašenje
ila_rendered
Kirijašenje


Offline Vera

  • Lektor Foruma
  • Lički/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 610
  • Postova: 1284
  • Karma: +25/-2
  • Spol: Ženski
Odg: Kirijašenje
« Odgovori #18 : Srpnja 18, 2016, 11:11:19 »
Sve rijeđe viđeno. Dražo super slika.
Volim Liku a Lika daleko!!!

 


Back to top