Autor Tema: Odrzan Licki piknik u Schaffhausenu  (Posjeta: 9744 )

0 ÄŒlanova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomo

  • Novi LiÄan/ka
  • *
  • Points: 0
  • Postova: 19
  • Karma: +0/-0
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: Odrzan Licki piknik u Schaffhausenu
« Odgovori #10 : Prosinca 18, 2009, 11:21:01 »
Eh Liko LikoMoja diko,, Eh ,,Sokole samo si mi zube naostrija,, Ehda sam blize, Ali ipak ti hvala , za sve ovo kako to ti lipo nami posaljes,,,,

Offline Nikolence

  • Mladi LiÄan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 98
  • Karma: +7/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Odrzan Licki piknik u Schaffhausenu
« Odgovori #11 : Lipnja 15, 2010, 07:01:57 »
                           I ove godine je odrzan Licki piknik u Schaffhausenu, u subotu 05.06.2010. godine.
Piknik je odrzan na prostorima (kao i prosle godine), oko streljane Brantobel. Organizatori su kao i uvijek, udruga licana Vila Velebita iz Schaffhausena.
Vrijedni ljudi, clanovi udruge poceli su pec i pripremat vec ujutro tako da bi piknik zapoceo u jedan sat sa toplom janjetinom, odojkom, pljeskavicama i teletinom i krumpirom ispod peke. Za to su bili zaduzeni gospodin Markovic, Bukovac i Ivankovic.
Kao i prosle godine okupile se dosta ljudi, sto licana, zagoraca, medjimuraca, dalmatinaca i mnogih drugih.
Za muziku je bio odgovoran, kao i prosle godine Josip Kostelac, koji je jedini od mladih (a i starijih) lickih sviraca ovdje na podrucju Schaffhausena da svira samostalno.



A i presjednik udruge je zapjevao svoju omiljenu pjesmu "Zamislio stari sokol"



I ove godine clanovi HKUD-a Fala iz Schaffhausena uhvatili su se u licko kolo i tako motivirali ostale goste da i oni se prikljuce i otplesu licko kolo, kao nekad dok su zivjeli u Lici. U koli su se pjevale izvorne licke pjesme, za neke pjesme mi mladi jos nismo ni culi, pa je to dobro da tako se sastanemo mi mladi i strariji, pa da otplesemo licko kolo i da ucimo od njih, kako su i oni ucili od njihovih predaka!

Nakon kola, festa je nastavila uz svirku i pjesmu do pola noci, jer nazalost ni ove godine nisu mogli dobiti duze dozvolu, ali to nije previse utjecalo na raspolozenja ljudi, jer su ljudi bili veseli i raspjevani. Plesalo se i sviralo dok je bilo dozvoljeno!
I tako je uspjesno i veselo zavrsio i ovogodisnji licki piknik u Schaffhausenu.
Dogodine cemo ako Bog da opet tako, nek se zna da nas Licana ima ovdje i da smo ponosni na svoju Liku ijako zivimo kao stranci ovdje u tudjini.

LIKO NASA U SRCU TE NOSIMO I KUD KRENEMO S TOBOM SE PONOSIMO!!!!!!!!  smijem Croatia;

Pocetak pecenja peke!



Ovo je gospodim Marko Markovic koji je bio zaduzan za pecenje!













Ekipa iz kuhinje! 







Nasi vrijedni konobari gospodja Ruza Studer i Zeljko Majer



Ekipa za sankom Stipe Paun i njegov sin





Presjednik udruge Stanko Babic i moja malenkost hoho









Volim Liku u srcu je nosim, kud god krenem s njome se ponosim!!!

 


Back to top