Autor Tema: Jasmina Pečenković - "Izlet duše"  (Posjeta: 2295 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mile

• Admin
  • Lički/a sokol/ica
  • *
  • Spol: Muški
    • www.nasa-lika.com
Jasmina Pečenković - "Izlet duše"
« : Veljača 16, 2015, 15:38:36 »
Čast mi je da predstavim još nednog novog člana ovog Foruma, a to je Jasmina Pečenković.

Jasmina Pečenkovic rodena je u Bihaću 1991. godine pisanjem poezije, a i romana koji još nije našao svoje mjesto u književnom svijetu piše još od osnovno školskih dana. Zbirka pjesama "Izlet duše" njen je literarni prvijenac. Jasmina kaže da je za nju pisanje poezije uvijek predstavljalo neki vid mističnog otkrivanja nečeg novog. Svaku svoju pisanu riječ doživljavam kao nečujan ali ispisan glas čovjeka koji kroz unutrašnji dijalog dolazi do svog izvora,kao zrno prašine koje nije slučajno umreženo i uskovitlano u mreži njenih osjećaja.Jedan dio zbirke pjeva o Lici i lickim korjenima njene bake koja je iz  Perušića. Jasmina danas živi i radi u Gospiću.

ila_rendered
  ila_rendered

Prvo predstavljanje zbirke pjesama "Izlet duše" održano je u svibnju 2013.,a drugo u Gospiću u veljači 2014. u prostorijama POU Dr. "Ante Starčević" predstavljena je zbirka pjesama "Izlet duše" mlade autorice Jasmine Pečenković. Iako rodom iz Bihaća njene pjesme pune su ljubavi za našu Liku, njen krajolik i ljude: " Poljubi me Liko kad ti dodem, ostavila sam selo svoje, trbuhom za kruhom tebi sam došla. Zagrli me druga majko pod hladnim suncem u sred zime." Ističe promotorica knjige Milana Uzelac, magistra hrvatskog jezika.

ila_rendered
  ila_rendered

Jasmina kaže da je pisanje poezije za nju oduvjek predstavljalo neki vid mističnog otkivanja nečeg novog. Svaku svoju pisanu riječ doživljavam kao nečujan ali ispisan glas čovjeka koji kroz unutrašnji dijalog dolazi do svog izvora,kao zrno prašine koje nije slučajno umreženo i uskovitlano u mreži njenih osjećaja. Većem uspjehu promocije doprijeni su i članovi FA. "DR ANTE STARČEVIĆ" Gospić.

ila_rendered

A i osobno mi je predana zbirka za posjeta Švicarskoj

ila_rendered
  ila_rendered

Za predstavljanja u Bihaću i Gospiću sve je to lijepo zabiljezeno slikom i tonom

http://www.youtube.com/watch?v=IoZix7GKgOs#ws      http://www.youtube.com/watch?v=DqorsJfAvn8#ws

Ako netko zeli da naruči zbirku pjesama  "Izlet duše" neka se obrati direktno Jasmini klikom na jasmina.pecenkovic@windowslive.com
Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.
Guests can not give points :(
point 0 Points

This topic did not receive points.

Offline Vera

• Lektor Foruma
  • Lički/a sokol/ica
  • Spol: Ženski
Odg: Jasmina Pečenković - "Izlet duše"
« Odgovori #1 : Veljača 17, 2015, 20:03:51 »
Jasmina primi moje najiskrenije čestitke. Pjesme su ti jako lijepe ove koje sam čula a nadam se da ču i ostale uspjeti pročitati.
Bilo bi jako lijepo od tebe da koju postaviš ovdje na forumu. cvijece;
Volim Liku a Lika daleko!!!

Offline Jasmina Pecenkovic

• Novi Ličan/ka
  • *
Odg: Jasmina Pečenković - "Izlet duše"
« Odgovori #2 : Veljača 17, 2015, 21:12:22 »
Veliko hvala,teta Vera.  smi jem;- Nastojat ću da napisem još koju i ovdje iako znate za moj blog.  Tesko je stic na sve strane od svih obaveza...  pletem pletem

Back to top