Autor Tema: LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008  (Posjeta: 17577 )

0 ÄŒlanova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mile

  • Admin
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 985
  • Postova: 1100
  • Karma: +67/-2
  • Spol: MuÅ¡ki
    • www.nasa-lika.com
LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008
« : Prosinca 01, 2008, 11:37:54 »

U prostorijama N.K. Croatia Zürich održana je 9. LiÄka veÄer koja je preÅ¡la u tradiciju. Mjesto gdje se okupe LiÄani iz Å vicarske, a ima gostiju i iz NjemaÄke.



Uz bogati Apero stol gdje su se naÅ¡li domaći proizvodi kao masnica, uÅ¡tipci, prÅ¡ut, Ävarci, medena rakija i druge delikatese.





Uz bogati menü, ovdje kao pravi liÄki specijalitet želadija



bogatu Tombolu





i poponoćni vinski gulaš.

LiÄanke i LiÄane je zabavljala grupa "Narodni dar"





, a veselje je potrajalo do ranih jutarnjih sati.



Danijel, Likota i Joja  heh zivio



Ostale slike pogledajte u >>> Galeriji slika


Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.
Guests can not give points :(
point 0 Points

This topic did not receive points.

Offline Likota

  • Mladi LiÄan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 88
  • Karma: +4/-3
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #1 : Prosinca 01, 2008, 19:19:51 »
Festa je bila suppppppppppppppppppppppppppppper ako bog da i sljedecu godinu isto smo na festi Ljep pozdrav iz STUTTGARTA od ekipe
Volim motor vise nego maminu sisu

Offline Ivka

  • Mladi LiÄan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 62
  • Karma: +5/-4
  • Spol: Ženski
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #2 : Prosinca 04, 2008, 07:01:38 »
Lipe slikice, cula sam da ce i u Stuttgartu opet biti Licka vecer-u veljaci:-))))))

Offline Likota

  • Mladi LiÄan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 88
  • Karma: +4/-3
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #3 : Prosinca 04, 2008, 15:57:00 »
Da bice 14.02.2009 u Stuttgartu LICKA VECE
Volim motor vise nego maminu sisu

Offline kiki

  • Novi LiÄan/ka
  • *
  • Points: 0
  • Postova: 22
  • Karma: +2/-1
  • Spol: Ženski
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #4 : Prosinca 06, 2008, 13:00:56 »
cao evo vidim da vam je bilo super drago mi je zbog toga ..i nadam se da ce jos biti takvih festa ,...al u hrvatskoj i to bas u Lici. ja neznam zemljopis dobro al jos uvijek znam da je lika u hrvtskoj a ne u svicarskoj il njemackoj pa ne kuzim zakja se tu takva festa ne napravi ako mogu u te dvije drzave onda se moze i u hrvtaskoj ....u domovini.

p.s mislim ovim nisam htijela nikog vrijedat niti kritizirat sorry. znam da bu na ovo islo puno komentara al eto hebi ga da sam na sjevernom polu i da volim liku i da se s njom dici dosla bi i u njoj napravila festu. a ne negdje tam u tudini ....sorry jos jednom ...pozzz
sve sto volim daleko je.... sve sto zelim nije moje

Offline Mile

  • Admin
  • LiÄki/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 985
  • Postova: 1100
  • Karma: +67/-2
  • Spol: MuÅ¡ki
    • www.nasa-lika.com
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #5 : Prosinca 06, 2008, 16:51:00 »
Eh kiki vani je sve lakÅ¡e nego kod nas, sigurno da se feÅ¡te održavaju i u HR. Dali si se zapitala zasto liÄani koji žive u Zagrebu i okolici održavaju LiÄku veÄer u Zagrebu, a Lika im pod nosom recimo otprilike najviÅ¡e sat i pol vožnje. ZaÅ¡to LiÄani koji su u Slavoniji održavaju LiÄke veÄeri negdje u Slavoniji, a Lika im je recimo 4 sata udaljena autom. NeÅ¡to najlogiÄnije je da i mi koji smo vani i koji imamo 10 sati i viÅ¡e vožnje do Like održimo LiÄku veÄer recimo u Zürichu ili u Stuttgartu ili neznam gdje. Ili možda da LiÄani iz Canade ili Australije trebaju se organizirati i doći održati jednu LiÄku veÄer u OtoÄcu ili Gospiću  smijem. Ja sam pokuÅ¡ao ljetos neÅ¡to napraviti umanje pa ni to nije uspjelo od skoro 30 prijavljenih na kraju je 4-5 potvrdilo dolazak. Možda će na ljeto biti bolje. Eto ja mislim da sam ti konkretno odgovorio na tvoje pitanje. ;masem; zivio
Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.

Offline kiki

  • Novi LiÄan/ka
  • *
  • Points: 0
  • Postova: 22
  • Karma: +2/-1
  • Spol: Ženski
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #6 : Prosinca 07, 2008, 12:05:22 »
sve to stoji al zasto onda govorit ja sam lican krsni lican moji korijeni su od tamo...a feste se rade i van hrvatske i u hrvatskoj al ne u lici to je sve zalosno ne kuzim licane u zagrebu a niti u slavoniji koji tamo rade feste  a niti vas vani ...jel da liku volite trgali bi se doc tu i napravit festu ...da oni koji su se na ljeto zabiljezili toliko vole i stuju liku dosli bi neznam kako i tam bi napravili tj odrzali festu .....moje drugo pitanje ako ste takvi licani kakvim se smatrate zasto ne pomognete lici. jel iko od vas npr.popu dao koju kunu jel iko od vas na bilo koji nac novcano ili kako ppomogao lici. to je lican a ne onaj ko je van 50 godina i radi vani feste a ni L od like nije vidio ...lijepo je liku nosit u srcu al je jos lijepse i za liku nesto napravit ...

zato bilo bi i u lici lako odrzat da se oce i da se ima volje...

to je moje misljenje i molim da ga se postuje hvala!
sve sto volim daleko je.... sve sto zelim nije moje

Offline joja

  • Novi LiÄan/ka
  • *
  • Points: 0
  • Postova: 2
  • Karma: +0/-3
  • Spol: MuÅ¡ki
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #7 : Prosinca 07, 2008, 14:44:05 »
Kiki stvarno mi nije jasno zasto je zalosno da se Licani u Zagrebu,Slavoniji,Zürichu ili Stuttgartu itd.sastaju i organiziraju Licke feste.........pa to je za pohvalu!!!A mislim da je i vecina od nas novcano ili na bilo koji nacin pomogla Lici!

Offline kiki

  • Novi LiÄan/ka
  • *
  • Points: 0
  • Postova: 22
  • Karma: +2/-1
  • Spol: Ženski
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #8 : Prosinca 07, 2008, 14:57:17 »
pa sorry al meni na neki nacin je zalosno...jel ako ste vi licani odna bi i u rodnim kraju napravili festu ....al ja do sad nisam nitit jednom cula da je festa bila u lici je bila kao u dogovoru nesto al eto propalo ...a  zasto ....lako se zabiljezit al kad dojde taj dan niko nema volje il tako nesto .....a kako nikad ne popadne tamo gore.....mislim gle to je meni zalosno i to je to .....zalosno je da neko ko u lici nije bio 100 godina naziva se licanom i ide na njene feste a takvih ima iteako puno.....sorry

tebi nije zalosno meni je i to je to.


sve sto volim daleko je.... sve sto zelim nije moje

Offline Moje ognjište

  • Stariji LiÄan/ka
  • ***
  • Points: 1
  • Postova: 152
  • Karma: +2/-1
  • Spol: Ženski
Odg: LiÄka veÄer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #9 : Prosinca 07, 2008, 16:27:28 »
Draga Kiki,
Nemoj me krivo shvatiti,ali kad citam tvoj komentar na racun Licke veceri u Zurichu,ocito je da se srdis na nas licane koji smo napustili Liku  i otisli trbuhom za kruhom (kako se to kaze u nasoj Lici) Kao npr.Zasto nebi dosli u Liku i odrzali festu ? ili, zasto nebi pomogli Lici ? ITD.Kiki mi koji smo napustili Liku kao sto ti kazes prije 100 godina smo osnovali bolji zivot negdje drugdje,tako da bi lakse podigli na noge svoju familiju a i mogli vise pomoci rodnoj grudi.A sto se tice feste,to dokazuje da iako smo daleko od nase Like u kojoj smo se rodili ili nismo,jos cvrsto drzimo Licke obicaje i prenosimo ih na nase potomke,a sa time i sa drugim stvarima pomazemo Lici i licanima.

Uz postovanje.

Moje ognjiste.

 


Back to top