Autor Tema: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008  (Posjeta: 17666 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kiki

  • Novi Ličan/ka
  • *
  • Points: 0
  • Postova: 22
  • Karma: +2/-1
  • Spol: Ženski
Odg: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #10 : Prosinca 07, 2008, 17:13:50 »
Ja sam samo rekla svoje misljenje i time nisam nikog htijela uvrijedit a ako nekom smeta sto ja licane .,koji su vani i koji nisu liku sto godina vidjeli, ne smatram licanima to nje moj problem sory ..eto ...to sto drzite do obicaja samo tako nastavite i ubuduce....tu nema nista lose .....:)

mislim o toj temi bi se dalo jos dosta govorit i jos postavit pitanje ko je pravi lican a ko ne ...al ovo nije ni vrijeme ni mjesto za to ..zato molim sokola da pobrise moje postove jer ovo je ipak tema o festi u zurichu...


pozdrav
sve sto volim daleko je.... sve sto zelim nije moje

Offline Plavi

  • Novi Ličan/ka
  • *
  • Points: 15
  • Postova: 5
  • Karma: +0/-1
  • Spol: Muški
Odg: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #11 : Prosinca 07, 2008, 22:09:29 »
Kiki, poštujući tvoje mišljenje i demokratski pristup da se slobodno izraziš, moram ti poručit ovo; živim u HR, Lici, Gospiću, volim je i nema Zagreba i kajkavštine za koji bi je dao, a što se tiče ličana u svijetu; ko nije dolazio među njih tamo gdje rade, žive, prave fešte taj nije u stanju razumit što je to. Bio sam više puta u inozemstvu kod naših zemljaka, a i rodbina mi je tamo, i svaki put sam osjetio toliko ličkog rodoljublja da ti pamet stane. Iskreno, iz tvojih postova sam zaključio da nisi ličanka i da nemaš veze s ličanima, pa to rodoljublje i nostalgiju nebi, vjrojatno, ni osjetila i da se nađeš u sredini gdje žive ličani. Lijepo su rekli: teorija je jedno, a praksa drugo, i sad ono bitno u ovom postu; di nađe kritizirat ličane na kajkavskom i nekome spočitavat da li je ličan ili nije, a isto tako i komentirat da li je neko pomagao Liku ili nije. Zašto diraš u nešto,a nisi kompetentna, a ni upućena? Mislim da tvoje postove zaista treba izbrisat, jer, da me ne nasmijavaju - dizali bi mi tlak.
Kiki, tebi pozdrav i bez uvrede na komentar, a ličanima širom svijeta "PRAVITE FEŠTE MA GDJE BILI", pa makar i u Lici !!!  smijem,  smijem,  smijem,  smijem

Offline Nikolence

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 98
  • Karma: +7/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #12 : Prosinca 08, 2008, 04:51:29 »
Plavi svaka cast, podrzavam tvoj odgovor na ovu temu. A moje misljenje je, zac nebi Licani koji zive doli u Liki napravili ovakvu jednu Licku festu, a mi koji zivimo u inozemstvu nikad ne bi mogli napravit festu u Liki kaj ca je napravimo u inozemstvu, jer bi narod kaj narod rekal eno onaj iz Svicarske ili Njemacke dosal pa pravi festu i oce se pokazat kako ima novac, jer oni ne razumidu da mi pravimo feste da bi se okupili zajedno da se proveselimo i da se druzimo,a ne radi novac, jer u svijetu gdje mi zivimo ima naroda osvakud, pa onda jedva cekamo da bude nesto nase, kao ca je bila LICKA FESTA U ZüRICHU!!!! Eto to je moje misljenje!!!!
Volim Liku u srcu je nosim, kud god krenem s njome se ponosim!!!

Offline Sanja

  • Veteran Član
  • ******
  • Points: 21
  • Postova: 824
  • Karma: +62/-12
  • Spol: Ženski
  • Ličanka sam govor me odaje...
Odg: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #13 : Prosinca 08, 2008, 10:02:43 »
Draga Kiki,

Neznam po cemu ti prepoznas pravog Licana ,

Po Govoru?
Ili  Po  Izgledu?
Po  kuhanju?
Po hodanju?

Nije mi jasno po cemu ??  Jel po Govoru? Jel Cakavski ili ti Licanka na Kajkavski?

Neznas ti kako je nama koji zivimo u tudjem svijetu kakov je to osjecaj u tudjini biti Stranac a u Lici kako kome jel Stranac ili Gost???? Kamo god se okrenes jedno te isto STRANAC,

Spominjes zasto se nebi Licka Vece odrzala u Lici ili Organizirala? !
Zasto je onda Brinjska Noc u Zagrabu u Motelu Plitvice?  
Ni licani koji zive u lici ne slave ili odrzavaju feste u Lici zac mi u tudjini nemoremo slaviti i drzati do svojih obicaja!?!   Iskreno nazalost ja nisam mogla ici ove godine u CH-Zürich al znaj Kiki da sam mogla isla bi prije u CH nego u Zagrab jer mi znamo kako je jednom i drugom koji nismo u Lici i puno bolja je festa i atmosfera jer Licki Stranci slave hehe  nego da je ista u Lici organizirana.
Zasto se nisi javila kad je bila festa Organizirana od www.nasa-lika.com od Foruma za Festu nisi se ondak javila? Ehhhh moja kiki nije bila sila na ovoj temi poceti ovu temu ima puno toga ca neznas i nikad neces znati jer ovo treba doziviti i proziviti u tudjini .

Na kraju moram sada nesto reci evo bila sada u suboti na Krstenju i bila dosla Tamburaska Grupa Bagrem super su Momci bili nas 3 Licana medju Dalmatinaca i Imocana znateli ca su pivali Tamburasi Becarce i Licke pjesme jedan svirac me je razplakala hehe hehe   

Ma super je to neka se Orghaniziraju Feste ako Bog da evo i meine u Stuttgart
a kako je Plavi napisao  a ličanima širom svijeta "PRAVITE FEŠTE MA GDJE BILI" mozda i u Frankfurtu bude se odrzala Festa Licka Vece hehe al to cu javiti jos .

Lip pozdrav svima i bez uvrijede samo sam svoje misljenje napisala 


Offline Likota

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 88
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
Odg: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #14 : Prosinca 08, 2008, 15:12:48 »
Kiki, poštujući tvoje mišljenje i demokratski pristup da se slobodno izraziš, moram ti poručit ovo; živim u HR, Lici, Gospiću, volim je i nema Zagreba i kajkavštine za koji bi je dao, a što se tiče ličana u svijetu; ko nije dolazio među njih tamo gdje rade, žive, prave fešte taj nije u stanju razumit što je to. Bio sam više puta u inozemstvu kod naših zemljaka, a i rodbina mi je tamo, i svaki put sam osjetio toliko ličkog rodoljublja da ti pamet stane. Iskreno, iz tvojih postova sam zaključio da nisi ličanka i da nemaš veze s ličanima, pa to rodoljublje i nostalgiju nebi, vjrojatno, ni osjetila i da se nađeš u sredini gdje žive ličani. Lijepo su rekli: teorija je jedno, a praksa drugo, i sad ono bitno u ovom postu; di nađe kritizirat ličane na kajkavskom i nekome spočitavat da li je ličan ili nije, a isto tako i komentirat da li je neko pomagao Liku ili nije. Zašto diraš u nešto,a nisi kompetentna, a ni upućena? Mislim da tvoje postove zaista treba izbrisat, jer, da me ne nasmijavaju - dizali bi mi tlak.
Kiki, tebi pozdrav i bez uvrede na komentar, a ličanima širom svijeta "PRAVITE FEŠTE MA GDJE BILI", pa makar i u Lici !!!  smijem,  smijem,  smijem,  smijem


Bog PLAVI

bas si mi rijeci uzeo iz usta koje sam ja tio napisati na post od Kiki ,Kiki nikada se nije u LIKI govotilo KAJ I BUS nego CA ILI STO
samo da ti kazem a sto se nas Licana tice u Diaspori volimo LIKU vise nego ista ,ali sta ces kada smo daleko od nase LIKE ,zato probamo Licanke i Licane da se sto vise vidamo po takima festama i borimo se da prenesemo nase obicaje nasoj djeci i meni su moji roditelji prenili obicaje nase LICKE ,ima toga puno da ti pisem o tomt nemoj LICANE I LICANKE u Diaspori da vrijedas mozda nisi tako mislila kao sto si napisala ,

Pozdrav LIKOTA
Volim motor vise nego maminu sisu

Offline jodevcic

  • Senior Član
  • ****
  • Points: 0
  • Postova: 417
  • Karma: +5/-0
  • Spol: Muški
  • I od majke i od Boga sin sam roda,Hrvatskoga
    • PORTAL HRVATSKOG BOŠNJAČKOG ZAJEDNIŠTVA
Odg: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #15 : Prosinca 08, 2008, 17:03:30 »
Tako je ljudi imaj te feste nema veze gdje tako se njeguje govor djedov,uči se Hrvatski jel dosta nasih vani mislim na mlade nezna svoj jezik.A Ličani su gdje god jesu bili u Americi  ili Australij zasto stalno netko dijeli nas na ove i one.Zato nedaj te samo naprjed sa festama,a u Hrvatskoj valjda je Kiki mislila kako ona festa ni uspila kaj ste organizrali okupljanje članova a kako ce uspjeti kada smo mi Hrvati jalni jedni na druge,svatko sebi vuce i nema sloge tu zato to nije uspjelo.A nema veze koje je narjece zivio ti u ZG govorio kajkavski a korijeni su iz Like ti si Ličan,ma što drugi rekli zna se di ste rođeni.Tako da se netreba ničeg sramiti sve je to nas Hrvatski jezik i govor na kojem god naručju govorili.Sve vas pozdravlja vas Jode i nedaj te drzi te se Bog nek vas vodi i djevica Marija da nikada nezaborivte tko ste i šta se i od kuda ste.Eto toliko od mene na ovu temu.

Offline Mile

  • Admin
  • Lički/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 985
  • Postova: 1100
  • Karma: +67/-2
  • Spol: Muški
    • www.nasa-lika.com
Odg: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #16 : Prosinca 08, 2008, 17:30:05 »
Eto vidiš kiki ostala si usamljena u svom mišljenju. Pitam se dali si uopće razmišljala kad si počela pisati ovako nešto kakvu ćeš reakciju izazvati, a onda kad uvidiš da nemožeš dalje tražiš da izbrišem tvoje postove. Mislim da smo već imali takav slučaj jednom gdje si tražila da se izbrišu postovi, ako nisam u pravu oprosti.  Lijepo su ti odgovorili ovih par članova, a nadam se da ćeš drugi put razmisliti prije nego što se upustiš u ovakve razgovore.
Kao prvo ova je tema otvorena  da oni koji su bili na fešti daju svoj komentar o dojmovima sa fešte kojih je moram naglasiti nažalost vrlo malo jedino je likota ostavio takvu poruku, a ti s neba pa u rebra kako bi naši stari rekli,  počela bez razloga kritizirati, a da za to nisi kompetentna.
Neznam odkud ti pravo koje daješ sebi da  po nekim svojim kriterijima razvrstavaš tko je ili nije ličanin.

A Josa ja sam 20 godina u vani ali još uvjek  kažem ča dok divanim ili pripovidan upotrebljavam domaći govor kojeg sam naučio od malena, a kad bi to zaboravio onda bi trebao reći was, jer ako u Zagrebu »pravi Ličani« kažu kaj ja bi onda ovdje trebao reći was.

Ah dosta je bilo o ovome ove cu postove prebaciti u drugu temu, a ostaviti prostor da oni koji su bili na fešti napisu svoje dojmove sa iste.
Meni je bilo super kad sam se riješio kuhinje heh  zivili zivio

Aoj Liko kamena državo,
tebe mi je ostaviti žao.

Offline Likota

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 88
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
Odg: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #17 : Prosinca 08, 2008, 18:29:30 »
Eto vidiš kiki ostala si usamljena u svom mišljenju. Pitam se dali si uopće razmišljala kad si počela pisati ovako nešto kakvu ćeš reakciju izazvati, a onda kad uvidiš da nemožeš dalje tražiš da izbrišem tvoje postove. Mislim da smo već imali takav slučaj jednom gdje si tražila da se izbrišu postovi, ako nisam u pravu oprosti.  Lijepo su ti odgovorili ovih par članova, a nadam se da ćeš drugi put razmisliti prije nego što se upustiš u ovakve razgovore.
Kao prvo ova je tema otvorena  da oni koji su bili na fešti daju svoj komentar o dojmovima sa fešte kojih je moram naglasiti nažalost vrlo malo jedino je likota ostavio takvu poruku, a ti s neba pa u rebra kako bi naši stari rekli,  počela bez razloga kritizirati, a da za to nisi kompetentna.
Neznam odkud ti pravo koje daješ sebi da  po nekim svojim kriterijima razvrstavaš tko je ili nije ličanin.

A Josa ja sam 20 godina u vani ali još uvjek  kažem ča dok divanim ili pripovidan upotrebljavam domaći govor kojeg sam naučio od malena, a kad bi to zaboravio onda bi trebao reći was, jer ako u Zagrebu »pravi Ličani« kažu kaj ja bi onda ovdje trebao reći was.

Ah dosta je bilo o ovome ove cu postove prebaciti u drugu temu, a ostaviti prostor da oni koji su bili na fešti napisu svoje dojmove sa iste.
Meni je bilo super kad sam se riješio kuhinje heh  zivili zivio



Vjerujem ti kada si nas naranija moga si i ti malo festati sanama tako je i bilo neka si ti sa nama festa to je bilo dobro jos da si koju vise popil bilo bi jos bolji slika  hahahahahahaha
Volim motor vise nego maminu sisu

Offline Nikolence

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 98
  • Karma: +7/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #18 : Prosinca 09, 2008, 04:11:52 »
Festa je bila najbolja do sada, oces od DZELADIJE, JUVE, PECENKE, a tek KRUMPIRA pecenog na masti pa do nasih domacih sviracov, grupe Narodni dar. Bilo je i fini kolacov, a tek medena rakija, nekima je zeru i u glavu udrla  heh
Kad cujen Nidzu da zapiva nu pismu Otisla je iz Otocca ili kad Post zapiva Doci cu bez bijelog konja, ma znate ca sva se najezin, decki su najbolji, ne zato ca ih ja vec godinami poznen (sa  nji dva san u ratu bila u Zagori u skoli) , nego zato ca su jednostavno dobri sviraci  smijem smijem :undecided: :das:

Volim Liku u srcu je nosim, kud god krenem s njome se ponosim!!!

Offline Nikolence

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 98
  • Karma: +7/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Lička večer u Zürichu - 29.11.2008
« Odgovori #19 : Prosinca 09, 2008, 04:17:53 »
E zaboravila san pofalit i konobare, bili su dobro organizirani, a tek kuhinja,  kuvari i kuvarice bili su super, a Sokole tebi svaka cast ca si skuval dzeladiju, bolja ni mogla ispast!!!!!!  smijem
Volim Liku u srcu je nosim, kud god krenem s njome se ponosim!!!

 


Back to top