Autor Tema: Lički učitelji, pravnici, novinari, profesori, doktori....  (Posjeta: 46058 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lipice

  • Senior Član
  • ****
  • Points: 12
  • Postova: 315
  • Karma: +9/-2
  • Spol: Muški
    • klikni tu
Milan Mandarić
« Odgovori #20 : Svibnja 27, 2008, 04:23:00 »
Milan Mandarić (* Vrebac, Gospić, 5. rujna 1938.) je poslovni čovjek, multimilijunaš i suvlasnik nogometnog kluba Leicester City.

[float=left][/float]Milan Mandarić rođen je u Vrebcu u Lici. Kasnije seli sa roditeljima u Vojvodinu. Odrastao je u Novom Sadu gdje sa 21 godinu preuzima očevu trgovinu i vrlo uspješno posluje. Dolazi u sukob s vlasti komunističke Jugoslavije i tako odlučuje napustiti zemlju. Većinu vlastništva ostavlja u zemlji i seli u SAD, gdje se zapošljava se u tvrtki koja proizvodi kompjuterske djelove. Kasnije 1971. godine osniva svoju firmu pod imenom Lika Corporation. 1976. Mandarić dobiva američko državljanstvo. Svoju tvrtku kasnije prodaje Tendi Corporation i osniva novu tvrtku, pod imenom Sanmina. Od 1999. do 2006 je vlasnik FC Portsmoutha koji je 2007. godine prodao rusko francuskom milijunašu Alexandre Gaydamak, te kupuje nogometni klub Leicester City.

Offline Plavi

  • Novi Ličan/ka
  • *
  • Points: 15
  • Postova: 5
  • Karma: +0/-1
  • Spol: Muški
Odg: Lički učitelji, pravnici, novinari, profesori, doktori....
« Odgovori #21 : Studenoga 13, 2008, 23:07:41 »
Ovdje je netko stvarno pobrkao lončiće kad je dr.Dado u pitanju;
prvo: datum ne znam, ali pouzdano znam da je rođen 1963.god,
drugo: supruga mu je zaista Blaženka, ali rođena Žarković, a ne, kako je navedeno u postu, Novačić.
Bilo bi dobro kad bi se na više izvora uvjeravalo za takve stvari, pozdrav !

Offline Čuki

  • Senior Član
  • ****
  • Points: 15
  • Postova: 374
  • Karma: +23/-2
  • Spol: Ženski
Odg: Lički učitelji, pravnici, novinari, profesori, doktori....
« Odgovori #22 : Studenoga 14, 2008, 09:52:38 »
Darko Milinović rođen je 1963. u Gospiću.
Završio je Medicinski fakultet u Zagrebu
Dužnost dožupana Ličko-senjske županije vrši 2002. 2003.
izabran je za člana predsjedništva HDZ-a.
U razdoblju od 1990.-2003. četiri je puta bio biran u Hrvatski sabor.

OJ Letinac mnogi znaju zate
u tebi je crkva Svetog Ante

Offline Ivka

  • Mladi Ličan/ka
  • **
  • Points: 0
  • Postova: 62
  • Karma: +5/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Lički učitelji, pravnici, novinari, profesori, doktori....
« Odgovori #23 : Studenoga 14, 2008, 23:19:05 »
   U pravu si "plavi", ja sam pobrkala loncice u vezi prezimena.. Desi se  zivio

Offline Plavi

  • Novi Ličan/ka
  • *
  • Points: 15
  • Postova: 5
  • Karma: +0/-1
  • Spol: Muški
Odg: Lički učitelji, pravnici, novinari, profesori, doktori....
« Odgovori #24 : Studenoga 17, 2008, 13:39:03 »
Ma, nema veze, bitno je da se ispravi potkradena greška.
Ivka kako si ti i tvoja ekipa, planira li se kući za Božić ?

Offline Josa

  • Novi Ličan/ka
  • *
  • Points: 7
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Lički učitelji, pravnici, novinari, profesori, doktori....
« Odgovori #25 : Svibnja 09, 2009, 18:46:29 »
Zabrani Milinovic ljudima da zaraduju za kruh, zabranom pusenja...

Moja baba Milka i did Jura pusili do zadnjeg dana normalno motani duhan, ona 92-on96 godina starosti.
Samo istera kruh ljudima iz ruku. ;ubi; ;ubi; ;ubi;
Josa

Offline Lipice

  • Senior Član
  • ****
  • Points: 12
  • Postova: 315
  • Karma: +9/-2
  • Spol: Muški
    • klikni tu
Odg: Lički učitelji, pravnici, novinari, profesori, doktori....
« Odgovori #26 : Srpnja 22, 2009, 01:47:36 »
Muzej Franje Brozinčevića
[
http://img208.imageshack.us/img208/3141/foto0242.jpg
Lički učitelji, pravnici, novinari, profesori, doktori....

Počietkuom srpnja sam prolazil prema Wetzikonu i prošal kraj muzeja našeg Brinjaka; Franje Brozinčevića.. i tako sam poslikal izvan da naš narod vidi...kako se to znadu cienit naše ličke ruke svitu a još više lički mozak... mislim da bi bilo dobro da se to još malo više promovira i da možda jedna ulica u Brinju dobije jime po njemu... ča se mene tiče slobodno morete stavit slike na glavnu stranicu..nek`se vidi i nek se zna...

Evo to je sa sjeverne strane slikano iz auta, kad se vozi na glavnoj cesti iz Wetzikona prema Usteru (kanton Zürich)... livo se vidi pre muzejom prikolica za kamijuon sa naslikanim samovozom FBW... a desno bus kaj je preureden u trgovinu...od firme MIGROS (to je jedna firma kej kod nas KONZUM) mislim da nisto slicno jima danas u Letincu posto tamo se zadnja trgovina ugasila.....

Offline Vera

  • Lektor Foruma
  • Lički/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 610
  • Postova: 1284
  • Karma: +25/-2
  • Spol: Ženski
Miloš Krpan
« Odgovori #27 : Studenoga 05, 2010, 12:20:54 »
Miloš Krpan

[float=left][/float]27. srpnja 1862. god u selu Lipe kod Gospića rođen je Miloš Krpan, jedan od osnivača radničkog kreta Hrvatske i Slavonije, učitelj i novinar. Realnu gimnaziju završio je u Gospiću a učiteljsku školu u Petrinji gdje dolazi u doticaj s djelima srpskog socijaliste Vase Pelagića. Prvo učiteljsko mjesto putem javnog natječaja dobiva u Duboviku kod Broda gdje ostaje do smrti 23. studenoga 1931. Njegova supruga živjela je u Duboviku sve do 1980. god. Prvih godina učiteljevanja Krpan se osim podučavanjem djece bavio i praktičnim seoskim poslovima, ali i učenjem jezika (njemačkog, engleskog i francuskog) pripremajući se za putovanja koja je kasnije više puta poduzimao. U razdoblju do 1895. Krpan je putovao u Palestinu, SAD, Njemačku, Francusku, Belgiju i Englesku. Putujući Evropom i Amerikom uspostavljao je i osobne veze s istaknutim ličnostima socijalističkog pokreta i istraživačima svjetskog glasa.
    Na svojim putovanjima svijetom, od Azije do Amerike, upoznaje se sa životom radnika tih zemalja i sa mnoštvom istaknutih ličnosti znanosti, kulture i politike od Tesle, Edisona, Pastera, Engelsa do Bebela, Libknehta i Zole. Često hapšen zbog svojih stavova nepoćudnim vlastima i suđen kao 1897. na velikom procesu pri Sudbenom stolu u Zagrebu, Miloš Krpan će čitav svoj život posvetiti borbi radničke klase za bolji život. Jedan je od prvih intelektualaca koji se priključio radničkoj borbi za svoja prava.

Volim Liku a Lika daleko!!!

Offline Vera

  • Lektor Foruma
  • Lički/a sokol/ica
  • *****
  • Points: 610
  • Postova: 1284
  • Karma: +25/-2
  • Spol: Ženski
Odg: Lički učitelji, pravnici, novinari, profesori, doktori....
« Odgovori #28 : Studenoga 07, 2010, 21:46:53 »
Vladimir Sertić

Roden 1901. - 1983. je bil poznati mikrobiolog. Uon je pronasal i klasificiral vise bakteriofaga (je specifični bakterijski virus koji se umnožava na račun bakterija) uostalom poznatu Fi X 174. Radil je od 1929. do 1940 u Parizu u laboratorijama Felix d'Herelle-a.
Volim Liku a Lika daleko!!!

Offline Lipice

  • Senior Član
  • ****
  • Points: 12
  • Postova: 315
  • Karma: +9/-2
  • Spol: Muški
    • klikni tu
Jasen Mesić
« Odgovori #29 : Siječnja 09, 2011, 15:37:46 »
Izvor: Wikipedija: http://hr.wikipedia.org/wiki/Jasen_Mesi%C4%87


Jasen Mesić
ministar kulture
Trenutačno u  službi od
29. prosinca 2010.


 
Prethodnik Božo Biškupić
 
Jasen Mesić ( 11. lipnja Zagreb, 1972.), hrvatski političar i aktualni ministar kulture Republike Hrvatske

Rođen je 1972. godine u Zagrebu i najmlađi je kandidat za gradonačelnika grada Zagreba u 2009. godini. Član HDZ-a. Od 2011. ministar kulture.

Obrazovanje:

Diplomirao povijest i arheologiju u Zagrebu, 1996.
Diplomirao na Academia per metodologia e tecnica di archeologia subaquea, Italy, 1999.
Završio Diplomatsku akademiju Ministarstva vanjskih poslova RH, 2002.
Završio poslijediplomski studij u Italiji, Siena, Firenze, gdje je magistrirao 2004.
Pohađa postdiplomski studij na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
 
Privatno
Iz Bjelovara su se doselili njegovi roditelji u Zagreb koji vuku potrijelo iz okolice Brinja. Nije oženjen i nema djece.


 


Back to top